Ak Parti Milletvekili Metiner’den, Paralel Yapı Operasyonu Ve Çözüm Süreci Açıklamaları

  0
  103

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, paralel yapı operasyonun suç şebekesine yönelik olduğunu söyledi.
  Metiner yaptığı açıklamada, “Bugün çok ilginç iddialara tanık olduk, onlardan birkaçına izninizle cevap vermek istiyorum. Öncelikle ve önemlilikle belirtmek istiyorum ki cemaat medyasına yönelik hükümet kuvvetlerinin bir operasyonundan söz etmek kocaman bir yalandan, bir palavradan ibarettir. Basına sansür, baskı, yıldırma politikalarının hükümetten kaynaklı olduğunu söylemek de kocaman bir palavradan ibarettir” dedi.
  Milletvekili Mehmet Metiner, ortada yargı marifetiyle paralel suç şebekesine yönelik bir soruşturmanın devam ettiğini belirterek, “Herkesin bu soruşturmanın sonucunu aklıselim içinde beklemesi gerektiğini hatırlatırım. Bu operasyon, evet, paralel suç şebekesine yöneliktir ve ilginçtir, paralelin türlü uzantıları, AK Parti düşmanlığı söz konusu olduğunda ittifak yapabilmektedirler, aynı cephede hizalanmaktadırlar. Paralel çetenin iki gözü görmeyen bir hoca efendiyi ve yanındaki 122 kişiyi sahte delil üreterek nasıl hapse tıktığını bilmiyorsanız, öğreniniz. Ayrıca, gazeteci yazar Mustafa Kaplan’ın bu terör örgütü kapsamında on altı yıl nasıl hapse tıkıldığını bilmiyorsanız, öğreniniz. Oda TV’ye yapılan operasyondan sonra Zaman Gazetesi sürmanşetinden şöyle diyordu: ‘Bu mu gazetecilik?’ Taraf Gazetesi sürmanşetinden şunu diyordu: ‘Gazetecilikten tutuklanmadılar’ Paralel suç şebekesine karşı yürütülen yargısal işleme karşı bir suç ortaklığı mantığıyla hareket etmek doğru değil, bekleyelim, görelim. Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı olamaz” dedi.
  Çözüm sürecinin bir çözülme süreci olmadığını kaydeden Metiner sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Çözüm süreci gizli pazarlık yapılan bir ‘al, ver’ süreci değildir. İlla da bir ‘al, ver’den söz edecekseniz şunu söylüyoruz biz: Ölüm yerine hayatı, silah yerine siyaseti veriyoruz. Bundan rahatsızlık duyanın milliyetçiliğinden de, ulusalcılığından da kendi adımıza şüphe duyarız. Terörle müzakere yaptığımız iddiası yalandır. Biz silahları susturmak için bir müzakere yürütüyoruz, terörle müzakere etmiyoruz, terörün elini güçlendirmek için bir müzakere yapmıyoruz. Özerklik, genel af gibi birtakım spekülasyonlar üzerinden çözüm sürecinin her iki cephede de sabote edilmek istenmesini, bu konudaki bir ortaklığın da dikkat çekici olduğunu vurgulamak istiyoruz. Bir milletvekili arkadaşımız ‘Analarımız ağlasa da bir tek çakıl taşı vermeyeceğiz. İşte çözüm sürecinin gayesi budur. Ne annelerimiz ağlayacak ne de vatanımız bölünecek. Bir tek çakıl taşımızı da vermeyeceğiz ama annelerimizin gözyaşlarını da dindireceğiz arkadaşlar. Açılım aldatmasıyla ülke bölünüyor’ diyor. Bölünme paranoyası üzerinden toplumsal barışımızı tehdit etmekten vazgeçelim. Çözüm sürecinin bir tek amacı vardır, bölünmenin eşiğine getirilmiş bir ülkeyi yeniden bütünleştirmeye çalışıyoruz. Bu bir kardeşlik ve bütünleşme projesinin adıdır fakat şunun da altını çizerek belirtmek istiyorum. Çözüm süreci, kamu düzeni içerisinde ancak sağlanabilir. Kim ki kamu düzenini bozmaya kalkışırsa, bilerek veya bilmeyerek çözüm sürecini sabote etmek için pusuda bekleyenlerin değirmenine su taşıyor demektir. Türkiye toplumunun da bu ülkenin Kürtlerinin de buna anlamlı bir yanıt vereceğine inanıyorum.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz