AK Parti Milletvekili Aday Adayı Öner: “İnşallah Artık İthal Adaylara Yer Verilmez”

  0
  125

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Kemal Öner, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimi öncesinde gerçekleştirilen mülakatı değerlendirdi.

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Kemal Öner, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimi öncesinde AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen mülakatı değerlendirerek, “Milletvekili adaylarını belirlemede çokta belirleyici olmayan kriterlerinden ikincisi diyeceğimiz seçeneği geride bıraktır” dedi.

  Öner, mülakat ile yaptığı değerlendirmede, “AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mali ve İdari İşler Başkanı Dr. Nureddin Nebati’nin Başkanlığında oluşturulan komisyonda, milletvekili aday adayları ile ilgili gerçekleştirilen mülakatta 25. Dönem Milletvekilliği adaylığı sürecinde temayül yoklaması sonrası aday adaylarını tek tek dinlendi. Bundaki amaç, aday adaylarının hitabetini, kültürünü, kendi dalında uzmanlığını, bilgi ve birikimlerini yani kısacası vizyonlarını ortaya çıkartmaktı. Kişilerin girdiği siyasi kulvarda AK Partinin kadrolarında, ülkesinde bulunduğu şehirde, vatandaşlarına neler verebilir sorusuna, bu ak kadrolarla yürüne bilinip bilinmeyeceğine, kendi mesleğinde ne kadar etkin konuma ve itibara sahip olduğuna, bugüne kadar kendi şehrinde, vatandaşlara hangi konularda faydalı olunabildiğine ve daha benzeri konularda fikir sahibi olunmak için yapılan bu mülakatı, katılan aday adaylarının doluluk derecesini anlamak için yapılan bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Tabii ki aday adaylığı sürecinde mülakat da siyaset yapmasında önemli bir adım atılmış oldukları bir adım. 7 Haziranda yapılacak Genel Seçimlerde milletvekili olabilir mi olamaz mı, bu kişide bu beceri bilgi birikim var mı, vatandaşa ve bürokrasi içerisinde konuşma kabiliyetine sahip mi, bu yeteneğe sahip mi, gibi sorulara da cevap aranırken, bunun için bazı sorular soruldu” dedi.

  Mülakatın kendisi için güzel geçtiğine inandığını da söyleyen Öner, “Mülakat benim için gayet güzel geçti. Tabii ki mülakatı yapan komisyon bu aldıkları değerlendirmeleri bir başka üst komisyona götürecek. Süreç böyle işliyor. Ama inşallah her şey daha güzel olacak. Temennim, Adıyaman’a faydalı olacak milletvekillerini sıralamaya koyulması. İthal aday inşallah bu sıralamada yer almaz. Çünkü Adıyaman’ın bugüne kadar yeterli hizmeti alamamasındaki en büyük etken Adıyaman’ın kendi yetiştirdiği öz evladının, Adıyaman da doğmuş, Adıyaman’da büyümüş, Adıyaman’da çalışmış, bilgi birikimli, içi dolu, liyakatli milletvekillerinin olmamasıdır. Bugüne kadar bu eksikliği çok yaşadık. Adam liseyi bitirmiş Adıyaman’dan çıkmış, İstanbul yada Ankara gibi büyük şehirlere yerleşmiş, belki de ömründe Adıyaman’ı görmemiş, sonrada seçimlerde gelip bu ilden aday adayı ve sonrasında da aday olmuş. Memleketin sorunlarını bilmeyen bu kişiler yüzünden kalkınamadı bu il. Adıyaman halkı artık böyle olmasını istemiyor. Kendine faydalı, hep içlerinde, hep yanlarında, halkın adayı olsun istiyor. İnşallah bu adaylık sürecinde mensubu olduğum AK Parti yine aday tercihinde hata yapmaz ve kişileri iyi değerlendirir. Adıyaman’ın öz evladı olan kişileri sıralamaya koyar. Çünkü artık bu ilin sorunlarının sona ermesi için bu şart. Adıyaman’ın sesi olacak adayların o listede yer alması gerektiğinin inancını taşıyorum. İlimizi her zaman on adım değil, yüz adım ileriye taşıyacak milletvekillerinin olması Adıyaman’ı 2023’e emin adımlarla taşır. Eğer bu görev bana verilirse Adıyaman bölgesinde yaşayan herkesi kardeşim, gibi evladım gibi kucaklayarak bütün gücümle geçmişteki bilgi ve birikimlerimi de katarak, çalışacağım. Devletimin gücünü, partimin gücünü arkama alarak Adıyaman’ı hak ettiği yere taşıyacağıma inandığım için bu göreve talip oldum” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz