“AK Parti bu yangını söndürdü”

  0
  429

  AK Parti il, merkez ilçe ve kadın kolları teşkilatının tam kadro katıldığı AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun mahalle çalışmaları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Av. İ. Halil Fırat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş Hisar Düğün Salonunda Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle buluştular.

  AK Parti’nin Adıyaman’da yerel seçimler öncesi çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği mahalle çalışmaları Hisar Düğün Salonu’na sığmadı.

  “AK Parti bu yangını söndürdü”

  Türkiye’de yaşanan gelişmelerin vatandaş tarafından yakından takip edildiğini ifade eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Yaşanan gelişmeleri vatandaş bizden daha çok takip ediyor. Türkiye’deki yangını söndürmek için ilaç olarak Başbakanımız Tayyip Erdoğan ve AK Parti görüldü. Çünkü halkımız AK Parti’yi iktidara getirdi. AK Parti’de bu yangını söndürdü. Osmanlı devletinden bu güne kadar ülkemizi yönetenlerin başına çeşitli oyunlar getirildi. 1979 yılında üniversitede okurken, öğrencilerin bir kısmına komünist diğer kısmına ise faşist diyorlardı. Yani sağ-sol kavgası denilen bir şey vardı. Daha sonra milletvekili olduğumda insanlara, “faşist ve komünist” diyenler birbiriyle kardeş gibiydiler. Bugünde CHP ile MHP’ye bakın. Bazen kürsüdeyken “Bu vekil CHP’nin vekili mi? Yoksa MHP’nin vekili mi?” diye düşünüldüğünde hangi partinin milletvekili olduğu karıştırılıyor. Demek ki sağ-sol kavgası suni bir kavga. Birleri daha sonra “Acaba bir Alevi-Sünni çatışması doğurabilir miyiz?” diye düşünerek, Alevi-Sünni çatışmalarını körüklediler. Daha sonra Kahramanmaraş’ta, Sivas’ta olaylar yaşandı. Sonra ise Sivas’ta tekrar bazı acı olaylar yaşandı. Bu kişiler böyle bir yolu denediler. Bu yolda tutmadı, ama bir müddet bununla idare ettiler. Sonra ise Türkiye’nin başına bir terör belası geldi. “Kürtlerin içerisinde de Kürtçü olmayanlar” diye bir ayrımlar yapıldı. Bir kısım insan dağa çıktı. Bir takım şeyler oldu. Bu şekilde Türkiye’nin 100 miyarları heba oldu. On binlerce insanımızı kaybettik. Bugün geldiğimiz nokta da bu olayların suni bir kavga olduğu anlaşıldı. AK Parti’nin gayretleriyle bu kavga da artık son buldu. Allah o günleri tekrar göstermesin. Aylardır şehit haberlerini duymuyoruz. Keşke teröre harcanan milyar Dolar’larla halkımıza hizmet edilseydi” diye konuştu.

  “Son zamanlarda birtakım oyunlar oynanmaya başladı”

  Hükümet tarafından başlatılan çözüm sürecinden bazı kesimlerin rahatsız olduğuna dikkat çeken Fehmi Hüsrev Kutlu, şunları kaydetti; “Türkiye’nin ekonomisiyle zaten başa çıkamıyoruz. Teröre harcanan para bu millete harcanırsa, Türkiye’nin önünü nasıl kesebiliriz” şeklinde planlar yapan kimi insanlar var. Şimdiye kadar ülkemize dışarıdan her türlü müdahaleyi yaptılar, her türlü oyunlar oynandılar. Ama AK Parti iktidarı döneminde kalemiz sağlam olunca bir şey yapamadılar. Son zamanlarda birtakım oyunlar oynanmaya başladı. Dışarıdan yapamadıklarını içimizden iyi niyetli olan arkadaşlarımızla yapmaya çalıştılar. Bu oyunların içimizden kaynaklı olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu oyunları İsrail’in hayal ettiği oyunlar olduğunu, ABD’nin derin devletinin de hayal ettiği, planladığı oyunlar olduğunu, İngilizlerin, İslam düşmanlarının hayali olduğunu biliyoruz.”

  Kutlu’nun açıklamalarından sonra Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, AK Parti’nin ülkemiz açısından önem arz ettiğini belirterek, yerel seçimlerde AK Parti’ye destek vereceklerini beyan ettiler. 1551742_232950633544316_565365385_n

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz