AK Parti Besni İlçe Başkanı Sümer: “İlçemizin sorunları bir bir çözülüyor”

0
123

Göreve geldiği günden beri düzenli olarak kurumlarını ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, ilçenin sorunlarını mercek altına alarak, çözümlenmesi için büyük çaba sarf ediyor.

Tarımdan, sanayiye, spordan sağlığa, eğitimden yollara kadar birçok soruna el atan Sümer, sorunları öncelik sırasına göre ortadan kaldıracaklarını ifade eden Sümer, “Herşeyin Başı Sağlık” sloganıyla önceliği sağlık alanına verdiklerini belirterek, yapılan istişare ve girişimler sonucu bu alanda önemli mesafe kat edildiğini söyledi.

Ankara ziyaretimiz öncesi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdurrahman Arpacı ve Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Helli’yi ziyaret ederek sağlık alanındaki sorun ve eksiklikleri tespit ederek yapılması gerekenleri planladıklarını bildiren Sümer, şöyle devam etti:

“Ankara’da milletvekillerimizle yaptığımız görüşmelerin ardından, Devlet Hastanemizin en çok ihtiyacı olan MR cihazının talep yazıları yazıldı. Bu cihazın gelmesi ile birlikte, Gölbaşı, Araban hatta Tut Bölgesi’nden hasta kabul edebileceğiz. Hastanemizin fiziki yapısı buna uygun, il merkezinin yükünü almış olacağız. Aynı zamanda vatandaşlarımızın zaman kaybını önlemiş ve daha iyi hizmet almasını sağlamış olacağız.
Hayırsever bir vatandaşımız apartman dairesinin alt katını komple sağlık ocağı için bağışlanmıştı. Burayla ilgili ödenek çıkartıldı. Önümüzdeki günlerde resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından, Binanın iç kısım inşaatı ve tefrişatı için ihaleye çıkılması bekleniyor.”

  • Köseceli’ye 112 Acil İstasyonu kurulacak

  • Suvarlı, Köseceli ve Çakırhöyük’ün bulunduğu bölgede Acil İstasyonu bulunmadığından çok ciddi sıkıntılar yaşandığını anımsatan İsmail Sümer, “Hasta ve yaralılara müdahalede gecikmeler yaşanırken, dönem dönem bu gecikmelerden dolayı ölümler meydana gelmekteydi. Yaptığımız girişimler sonucu buraya Acil İstasyonu kurulması yönünde planlama yapıldı. Herhangi bir aksaklık olmadığı taktirde önümüzdeki günlerde istasyon faaliyete geçmiş olacak. Kızılin Köyümüzde büyük eksikliği hissedilen Sağlık Evi için taleplerimizi ilettik. Burası için arsa onayı bekleniyor. Arsa sorunu giderildiği taktirde ihalesi aşamasına geçilecek.” ifadelerini kullandı.
  • – Devlet Hastanesi B Rol Grubu güncellemesinin gerçekleştirildiğini belirten Sümer, şunları kaydetti:
  • “C Rol Grubundan B Rol grubuna geçmemize rağmen Bakanlık güncellemesi yapılmadığından doktor ve personel ataması yapılamıyordu. Teknik ekipman tahsisi de gerçekleşmiyordu. Bu nedenle Ankara ziyaretimiz esnasında milletvekillerimizin konuyu bakanlık yetkililerine bildirmeleri üzerine güncelleme gerçekleşti. Bu gelişme ile birlikte Besni Devlet Hastanesi’nde hem doktor, hem personel hem de teknik ekipman sayılarında zamanla önemli artış olacak. B Grubuna yükselmesi ile hastanemiz kadrosunda daha önce olmayan Acil Servis Uzman Hekim kadrosu tahsisi yapılmış, Mart ayı içinde de ataması gerçekleştirilmek için planlamaya dahil edilmiştir. İlaveten ilçemize Anestezi Uzmanı kadrosu ataması yine Mart ayı içerisinde atama planına alınmıştır.
  • İlçe hastanemiz de gerek yoğun bakım gerekse servis ve poliklinikte vatandaşımıza hizmet kalitesinin en iyisini hedefleyerek hastanemiz yatak, refakatçi koltuğu, sedye, bilgisayar ve yer yıkama otomatı talepleri Bakanlığımız ilgili birimlerine iletilmiştir. 35 Adet Motorlu Yatak talep yazıları yazıldı. En kısa sürede hastanemize kazandırılacak. Hastanemizde kullanılan ultrason cihazı eski ve artık taleplere cevap veremediğinden, yeni ve modern bir ultrason cihazı talep ettik. Sağlık alanındaki sorunların çözümünde bizlere daima destek olan başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, GMDK Başkanımız Ahmet Aydın’a, Adıyaman Milletvekillerimiz Yakup Taş’a, İ.Halil Fırat’a, Muhammed Fatih Toprak’a, bu zorlu Pandemi sürecinde büyük fedakarlık gösteren İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e, Başhekimimiz Uzm. Dr. Ali Helli’ye İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Abdurrahman Arpacı ve onların nezdinde tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz