Ak Parti Adıyaman İl Teşkilatı STK’larla Görüştü

  0
  183

  Ak Parti Adıyaman İl Teşkilatı, Çelikhan ilçesi ziyaretleri kapsamında Çelikhan Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

  Son zamanlarda ilçede meydana gelen talihsiz olaylarında gündeme geldiği görüşmede ilçede faaliyet gösteren bütün(30 sivil toplum kuruluşu)  Sivil toplum kuruluşları Ak Parti Adıyaman İl Teşkilatı ile görüşme gerçekleştirdiler.

  Çelikhan Eğitim Kültür derneğinde bir araya gelen Milletvekili Salih Fırat, Ak Parti İl başkanı Seyfettin Bilen, Eski İl başkanı Halil İbrahim Fırat, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak katıldı.

  Sivil toplum kuruluşları adına konuşan Abumüslüm Çakmak, Karmkuk içme suyunun Çelikhan’a gelmesi gereken tek su olduğunu ve hukuki ve idari açıdan hiçbir problemin olmadığını söyledi.

  Çelikhan halkının tüm temsilcileri olarak, ilçenin alt yapı gibi temel hizmetlerini getirmekle sorumlu olan Çelikhan Belediyesinden bu suyun getirilmesi taleplerini yıllardır dile getirdiklerini ve bu bağlamda gerekenin yapılmasını istediklerini söyledi.

  Burada yaşanılan talihsizliğin bir daha yaşanmamasını dilediklerini belirten Çakmak,  Belediye başkanının talebi değilde Çelikhan halkının talebidir.

  İlçenin bu suya kavuşması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini de isteyen Çakmak, Çelikhan’ının  ayrı gayrısının olmadığını ifade ederek, Çelikhan’ın köyleri ile bir bütün olduğunu söyledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz