AFAD’tan Vali Demirtaş’a Sivil Savunma Günü Ziyareti

  0
  126

  Sivil Savunma Günü nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve kurum çalışanları; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.
  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret eden İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri, Vali Mahmut Demirtaş’a çiçek takdim ederek, hafta boyunca yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verdi.
  Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi veren İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ, program çerçevesinde Adıyaman’daki kamu kurum ve kuruluşları ile okullarda tatbikat düzenleyeceklerini belirterek, sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlara eğitim verilerek, broşür dağıtılacağını aktardı.
  AFAD ekibinin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş, dünyada sivil savunmanın öneminin her geçen gün arttığını söyleyerek, “Sivil savunmaya verilen önem bir ülkenin insanına verdiği değerin yanı sıra gelişmişliğinde göstergesidir. Sivil Savunma Günü nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, toplumu doğal afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık oluşturulması amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu yılda bir program çerçevesinde Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde bilgilendirme ve tatbikat yapılacak ve Adıyaman Kapalı Cezaevinde bir konferans verilecektir. Ayrıca, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimizdeki tüm okullarda çeşitli faaliyet ve etkinliklerin düzenlenmesi ile haftanın amacına uygun bir şekilde kutlanmasına özen gösterilecektir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz