ADYÜ’de Öğrencilere Çorba İkramı

  0
  105

  Adıyaman Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik ücretsiz bardak çorba dağıtımına başlandı.
  Hafta içi sabah saat 07.30 ile 09.00 saatleri arasında yapılacak olan ve bahar yarıyılı boyunca devam edecek olan çorba ikramından üniversitenin bütün öğrencileri yararlanabilecek.
  Sabah kahvaltısını yapmamış öğrencilerin derslerine aç olarak girmemeleri için başlatılan uygulama hafta için her gün olacak. İkram, MYO Turizm ve Uygulama Oteli’nde görevli aşçılar tarafından hazırlanarak, MYO yanında oluşturulan stantta öğrencilere servis ediliyor.
  24 Şubat 2014 tarihinde Pazartesi günü gerçekleştirilen ilk çorba ikramına çok sayıda öğrenci katıldı. Sabah sıcak çorba içerek, derslerine giren öğrenciler, üniversitenin bu uygulamasından oldukça memnunlar. Öte yandan bundan sonra her gün devam edecek olan uygulamada farklı çorba çeşitleri ikram edilecek.
  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, sabah kahvaltı yapmayan ya da yapamayan öğrencilerin artık aç karnına derslerine girmek zorunda kalmamaları için böyle bir uygulamaya başladıklarını ifade etti.
  Öğrencilere karşı sorumlulukları olduğunu belirten Gönüllü, “Yalnızca eğitim, öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok konuda sorumluluklarımız bulunuyor. Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir kesimi il dışından geliyor ve barınma ihtiyaçlarını yurtlar ile kiraladıkları evlerde karşılıyorlar. Birçok öğrencimiz sabah kahvaltısı yapmadan okullarına geliyor. Üniversite yönetimi olarak Sağlık Kültür Daire Başkanlığımızla bir çalışma başlatarak bu öğrencilerimizin hem düzenli beslenme alışkanlığına sahip olmaları, hem de bütçelerine katkıda bulunmak ve derslerine daha zinde devam edebilmeleri için ücretsiz bardak çorba dağıtımına başladık. Bütün bahar dönemi boyunca çeşit zenginliği olan ücretsiz çorba ikramına devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz