ADYÜ’de Koronavirüs’e Karşı Önlemler Arttırıldı

0
501

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’deki ilk Koronavirüs vakasını açıklamasının ardından yurdun dört bir köşesindeki insanların ortak kullanım alanları olan üniversite, okul, ibadethaneler ve toplu taşıma araçları için dezenfekte çalışmaları sıklaştırıldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran “Koronavirüs” salgınına karşı Adıyaman Üniversitesindeki ortak kullanım alanlarında da ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.

Başta akademik ve idari birimler olmak üzere ibadethane, tuvaletler, konferans salonları ve spor alanları gibi ortak kullanım alanlarında ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, “Koronavirüs” ile ilgili gerekli bilgi ve broşürleri hazırladıklarını belirterek, “Üniversitemiz çalışanlarına ve öğrencilerimize hazırladığımız broşür, afiş ve eğitimlerle virüsten korunma yöntemleri, hijyen, evdeki bakım ve temizliklerle ilgili bilgiler veriyoruz. Özellikle ricam şudur; evlere girdikten sonra bol su ile ellerimizi yıkayıp hijyene önem verelim. Hemşehrilerimizden de hijyen kurallarına daha çok dikkat etmelerini ve topyekün seferberliğe dönüşen bu konuya katkı sunmalarını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki koronavirüsü aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz