ADYÜ’de “18 Mart Çanakkale Zaferi” Etkinliği Düzenlendi

  0
  82

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi, ADYÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen şiir dinletisi ve tiyatro etkinlikleriyle kutlandı.

  Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Kültür, Kültürel Gelişim, Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim topluluklarının, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü dolayısıyla organize ettikleri programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Seyit Temir, üniversite akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk olarak Çanakkale Savaşı’nda yaşanan olayların anlatıldığı bir belgesel gösterimi yapıldı. Akabinde Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Programın şiir bölümünde Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Fatma Coşkun; Ayşegül Aygün’ün “Anadan Şehide Son Veda” adlı şiirini okurken, Arapça Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi İbrahim Bozak ise; Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” başlıklı şiirini seslendirdi.

  Programın son bölümünde Adıyaman Gençlik Merkezi tarafından “Çanakkale Arslanları” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda, Çanakkale Savaşı sırasında iki oğlu da şehit olan bir annenin evlatlarını askere uğurlamasından şehit haberlerini almasına kadar yaşanan olaylar anlatıldı. Oyuncuların performansı dinleyicilerden büyük alkış aldı.

  Etkinlik, Rektör Yardımcısı TEMİR’in  şiir okuyan öğrencilere ve tiyatro oyuncularına gül dağıtmasıyla sona erdi.+ğanakkale 10

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz