ADYÜ Tıp Fakültesi Mezunlarına Yurt Dışı Üniversitelerinin Kapısı Açıldı

0
214

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesine World Directory of Medicine School (Dünya Tıp Okulları) tarafından “Kurum Tanıma Belgesi” verildi.

Alınan belge ile birlikte, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan öğrenciler, herhangi bir Avrupa ülkesi ya da ABD’deki bir Tıp Fakültesinde eğitimini sürdürebilmek için sınavlara girebilecek.

Konuyla ilgili konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Tıp Fakültesinin aylardır yaptığı çalışmaların sonucunda önemli bir başarıya imza attıklarını belirterek, “Ülkemizdeki herhangi bir Tıp Fakültesinden mezun bir öğrencimizin yurt dışında ve özellikle de ABD’de eğitimini sürdürmek istemesi durumunda bu öğrencilerden Educational Commission for Foreign Medical Graduates yani Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu Sertifikası isteniyordu. Öğrencilerimizin bu sertifikaya başvurabilmeleri için ise, mezun oldukları tıp fakültesinin Dünya Sağlık Örgütünün tanınırlığı listesinde yer alması ve World Directory of Medical Schools (WDOMS) yani Dünya Tıp Fakülteleri grubunda olması gerekirdi. Bu kapsamda Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi de aylardır devam ettirdiği çalışmaların sonunda önemli bir başarıya imza atarak Dünya Tıp Fakülteleri grubunda yerini almayı başardı. Bundan sonra Adıyaman Üniversite Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerimiz, dünyada daha da tanınır duruma gelerek herhangi bir Avrupa ülkesinde ya da ABD’deki bir Tıp Fakültesinde eğitimlerini devam ettirebilmek için sınava girebilecekler. Bu konuda emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz