ADYÜ Senatosu, Yeni Enstitü Ve Programların Açılması Kararı Aldı

  0
  375

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü başkanlığında toplanan Adıyaman Üniversitesi Senatosu, yeni enstitü ve programların açılmasıyla ilgili önemli kararlar aldı.
  17 Ocak tarihinde toplanan senato üyeleri aldığı kararla üniversite bünyesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün açılmasına karar verdi. Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün açılmasıyla birlikte Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve diğer üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmenler mezun olduktan sonra da eğitim-öğretimlerine devam edebilecekler. Bu kararın uygulanmasıyla Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri için uzak yerlere gidenlerin mağduriyetleri de giderilmiş olacak.
  Senato ayrıca, Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Programına 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren 40 öğrencinin alınmasına da karar verdi. Böylece Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ilk öğrencilerini almış olacak.
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü bünyesinde Diyaliz Teknikerliği Programının açılması konusu da karara bağlayan, Diyaliz Teknikerliği programının açılmasıyla yetişmiş eleman sayısının yetersiz olduğu Diyaliz Teknikerliği mesleğinde var olan yetersizliğin giderilmesi amaçlanıyor.
  ADYÜ Senatosu, alınan kararların hayata geçirilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz