ADYÜ Öğrencileri Kadına Şiddete “Hayır” Dediler

  0
  86

  Adıyaman Üniversitesi Sosyal Hizmet Topluluğu öğrencileri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde açtıkları sergiyle “Kadına Şiddete Hayır!” dediler.

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlik ile toplumun önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddete son vermek için farkındalık oluşturmak amaçlandı. Öğrenciler, çadır tarzı bir beze renkli boyalar kullanıp kendi el baskılarıyla yaptıkları resimleri sergileyerek kadına yönelik şiddeti kendi bakış açılarıyla sembolik bir şekilde protesto ettiler.

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Kahveci ve Prof. Dr. Seyit Temir’in de destek verdiği kampanyaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

  İlk el baskısını Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü yaptı. Gönüllü, daha sonra destek olmak amacıyla Sosyal Hizmet Topluluğuna üye oldu.

  Topluluk üyesi öğrencilerin anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, şöyle konuştu: “Bizler birer eğitimci olarak gençlerimize sorunları şiddete başvurmadan çözmenin yollarını öğretmeliyiz. Ailenin gençlerin gelecek kuşaklara aydınlık bireyler olarak ulaşmasında önemli bir işlevi olduğu gibi biz eğitimcilerin de önemli görevleri vardır. Bu bağlamda eğitimcilerin değişime açık, duyarlılığı yüksek ve yenilikçi olmaları gerekmektedir.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz