ADYÜ Mühendislik Fakültesi Bina İnşaatı Başlıyor

  0
  361

  19 bin metrekare kapalı alanı olacak olan Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Mühendislik Fakültesi binasının inşaat çalışmaları başlıyor.
  İhalesi sonuçlanan fakülte binasının müteahhide yer teslimi yapıldı. Hafriyat çalışmaları devam ediyor. Adıyaman’a ve Üniversitesi’ne her şeyin en güzelini yapmak için büyük bir gayret içerisinde olduklarını belirten Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Mühendislik Fakültesi Binası hakkında bilgi vererek, “Mühendislik Fakültesi binamızın inşaat ihalesi sonuçlandı. Müteahhide yer teslimini yaptık. Şu anda hafriyat çalışmaları devam ediyor. Binamız yaklaşık olarak 19 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ve zemin oturum alanı 5 bin 465 metrekaredir. Binada 16 adet derslik, 35 adet laboratuar, 5 adet seminer salonu, dekan odası, bölüm başkanı odaları ve akademisyenler için odalar yer alacak. Ayrıca 56 araç kapasiteli kapalı otoparkı bulunacak. Binamız Ocak 2016 tarihine kadar tamamlanarak akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin hizmetine girecektir.
  Kaliteli eğitim öğretim faaliyetleriyle akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize en konforlu şartları hazırlama gayreti içerisindeyiz. Modern mimari anlayışın hakim olduğu, estetik ve depreme dayanıklı, fiziksel altyapısı tam bir Fakülte Binası inşa edeceğiz. Mühendislik fakültesi binamız ile diğer mühendislik fakültelerine de örnek olacak bir model ortaya koymayı hedefliyoruz” dedi.AW000694

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz