Adıyamanlılardan Salih Fırat’a Büyük Tepki! “Salih Fırat’tan dolayı AKP’ye oy yok”

  0
  58

  Geçtiğimiz yıl sudan bahanelerle CHP’den istifa ederek seçildiği günden itibaren dirsek teması kurduğu iddia edilen AK Partiye geçen Salih Fırat’a tepki gösteren Adıyamanlı seçmenler, “50 bin seçmenin oyunu çalan bir ismi bünyesine katan partiye güven olmaz” diyerek bu seçim AK Parti’ye oy vermeyeceklerini söylediler.

  AK Partiye her kesimden tepki artarak devam ediyor. Yaklaşan seçimler öncesi AK Parti’ye gösterdiği tepkiyi basın mensuplarıyla paylaşan bir grup Adıyamanlı seçmen geçen yıl CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katılan milletvekili Salih Fırat’a tepki göstererek, “O şahıs değil miydi 50 bin seçmenin oyunu çalarak sonradan parti değiştiren. Böyle bir şahsı bünyesine katan parti yarın kim bilir ne yapar” dediler.

  Girdiği bütün seçimlerde oyunu AK Parti’ye verdiğini söyleyen ancak özellikle Adıyaman milletvekillerinin kendini beğenmiş tutumundan ve kendi şahsından başka memleketin hiçbir sorunu ile ilgilenmemesinden dolayı bu seçim oyunu AK Parti’ye vermeyi düşünmediğini söyleyen bir seçmen ise “Adıyaman milletvekillerine Ankara’ya gidince bir şeyler oluyor. Ya suyu yaramıyor ya da havası. Hepsinin burunları hemen havaya kalkıyor. Bir Adıyamanlının işini yapmak çok zor geliyor onlara. Sırf bu tutumundan dolayı bu seçim ve bundan sonraki seçimlerde artık AK Parti’ye oy vermeyeceğim. Bir de arkadaşlarımızın dediği gibi Salih Fırat konusu var. O şahsın doktorluk döneminde yaptıklarını da bu ilin vatandaşları çok iyi biliyor. Hakkında ortaya atılmayan iddia kalmadı nereyse. Böyle birini milletvekili adayı gösteren CHP bir yanlış yaptı ama yanlışın ne büyüğünü onu bünyesine katan AK Parti yaptı. Yazıklar olsun onlara.

  AK Parti’ye geçtiği süreden bu güne kadar Adıyaman halkının sorun ve sıkıntıları ile ilgilenmeyen, halkın içine girmeyen 2011 seçimlerinden önce kardeşlerimdir diye hitap ettiği alevi kesimi, şu anda küçümseyici uslüpla ifade etmesine tepki gösteren Adıyamanlı vatandaşlar, kendisi CHP’den AKP’ye geçerken neyin ve hangi pazarlıkla geçtiği ile ilgili o zaman CHP il başkanı Bilan Doğan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş’un iddialarına cevap veremeyecek kadar sıkıntılar yaşayan miletvekili Salih Fırat’a olan tepkimizden dolayı belediye seçimlerinde AKP’ye oy vermeyeceğiz.” dediler.

  Kaynak:yeniyolgazetesi.com

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz