Adıyamanlılar Vakfı’ndan Üniversite Öğrencilerine Kariyer Günleri Semineri

  0
  122

  Adıyamanlılar Vakfı Burs Komisyonu ve Üniversite komisyonu işbirliğince düzenlenen ve vakfın bursiyerlerinden olup, hukuk-işletme-iktisat-iletişim ve siyasal fakültelerinde okuyan öğrencilere Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Refik Kaygusuz tarafından kariyer günleri kapsamında seminer verdi.

  Çok sayıda öğrencilerin katıldığı seminerde önemli açıklamalarda bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Refik Kaygusuz, dünyanın hiçbir yerinde hukuk kelimesinin tam olarak tanımının olmadığını ve hukukun kurallar bütünü olduğunu belirterek bu anlamda çeşitli örnekler överdi.

  Kaygusuz, “Hukukta % 100 doğru veya % 100 yanlıştır diye bir şey yoktur. Arapça da hak hukukun çoğul karşılığıdır. Şunu iyi bilesiniz ki, aç kalabilirsiniz, susuz kalabilirsiniz ama asla adaletten ayrı kalmamanızı tavsiye ediyorum. Adaletsiz insanı hiç kimse sevmediği gibi toplumda da yeri olmaz. Hele hele Adaletsizce yapılan işlerin Allah katında bunun affı asla olamaz. Dünyada ve ahirette zelil olmak istiyorsanız adil olmak zorundasınız. Osmanlı döneminde bu anlamda bazı hataları olmalarına rağmen bugünkü adaletten çok daha iyi bir adalet vardı. Hatta dünyanın birçok ülkeleri bile Osmanlı’nın adil olduğu görüşünü kabul ediyordu. Her tarafta adaletsizlik olabilir ancak önemli olan sizin adil olmanızdır. Hele hele dört yıllık eğitiminizden sonra hala yabancı dil öğrenmemişseniz en büyük adaletsizliği kendinize etmiş olursunuz” şeklinde konuşarak, öğrencilere hayatı boyunca adaletli olmalarını tavsiye etti.

  Toplantının kapanış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise, Türkiye’nin yetiştirdiği saygın bir bilim adamı tarafından hukuk-işletme-iktisat-iletişim ve siyasal fakültelerinde öğrenim gören gençlerimize önemli bilgiler aksettirmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, toplantıya katılan bütün katılımcılara teşekkür etti.

  Toplantının sonunda karşılıklı soru cevap şeklinde geçti. Seminere katılan öğrenciler, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Refik Kaygusuz’a teşekkür ettiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz