Adıyamanlı Yüzücüler 25 Madalya İle Rekor Kırdı

  0
  47

  Şanlıurfa’nın Harran Üniversitesi’nde yapılan ‘Olimpik Kulaçlar Kardeş İller’ yarışlarına katılan Adıyamanlı sporcular madalyaları topladı. 
  Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ ve Van illerinden 148 sporcunun katıldığı yüzme yarışlarına 31 sporcu ve 2 antrenör ile katılan Adıyaman, toplam 25 madalya alarak yarışmaların gözdesi oldu.
  Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Olimpik Kulaçlar Kardeş İller’ projesi kapsamında Harran Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlara katıldıklarını belirten Adıyaman Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, minik yüzücülerin başarısı ile gurur duyduklarını söyledi.
  Gelecekte Milli yüzücülerin Adıyaman’dan çıkacağına dikkat çeken Bağcı, ”Adıyaman 100. Yıl Yüzme Havuzunda açtığımız yüzme kursları elde ettiğimiz başarılarla meyvelerini veriyor. Gençlerimizin yüzme sporuna olan ilgisi karşısında ilimiz kapalı yüzme havuzunda yaz kış senenin 12 ayı faaliyet gösteriyoruz. Amacımız 3 tarafı sularla çevrili Adıyaman’ı su sporları merkezi konumuna getirmek. Gençlerin yanı sıra tüm halkımıza açık olan yüzme havuzundan 7’den 70’e herkes faydalanabiliyor. Şanlıurfa’da yapılan yarışlara 31 sporcu ile katıldık ve toplam 25 sporcumuz madalya alarak ilimize geri döndü. Ben yarışlarda mücadele eden tüm sporcularımızı elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyor, aileleri ve antrenörlerimize da teşekkür ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz