Adıyamanlı Yöneticiler İtalya’da

  0
  54

  İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından İtalya’nın Emilia Romagna Bölgesi’ne düzenlenen çalışma ziyaretine Adıyaman’dan bazı yöneticiler katıldı.
  İKA’nın düzenlediği bu ziyarete Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Salih Şahan’ın yanı sıra Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Metin Karakuş, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan ve ajans uzmanları katıldı.
  Kalkınma ajanslarının bölgelerindeki yatırım imkanlarının tanıtılması, yatırımcı çekilmesi ve ticari iş birliği olanaklarının geliştirilmesi amacıyla yurtdışı gezilerini sürdüren İpekyolu Kalkınma Ajansı, bölgesel kalkınma ve kümelenme literatüründe en başarılı bölgelerden kabul edilen ve üretim yapısı ile sosyal yapısı Gaziantep, Adıyaman, Kilis Bölgesi’ne oldukça benzeyen Emilia Romagna bölgesini ziyaret etti.
  Gerçekleştirilen ziyaretler çerçevesinde Türkiye Milano Ticaret Ataşeliği, Milano Türkiye Başkonsolosluğu, Promos (Lombardia Yatırım Ajansı), Emilia-Romagna Bölgesel Gelişim A.Ş. (ERVET), Emilia-Romagna Bölgesi Teknoloji Gelişme Ajansı (ASTER) ve BioAgriCoop ile görüşmeler yapılarak bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.
  Çalışma ziyareti hakkında bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Yatırım ve iş geliştirme alanında iyi bir potansiyele sahip bölgede yer alan kalkınma ajansları başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma alanındaki deneyimlerinden faydalanılması, Yönetim Kurulu üyeleri ve uzmanların kalkınma konusundaki perspektiflerine katkı sağlanması amacıyla İtalya’nın Emilia Romagna Bölgesi’ne 5 günlük bir çalışma ziyareti düzenledik. Çalışma ziyareti süresince bölgesel gelişme konularında başarılı dünya örnekleri yerinde ziyaret edilerek, söz konusu başarıda katkısı olan kurumlar ile görüşmeler yaptık. Görüşmeler neticesinde gerek kurumlar, gerekse de ilgili kuruluşlardan olumlu tepkiler aldık. Bölgemizdeki yatırım imkânlarının tanıtılması ve uluslararası anlamda ajanslar arası işbirliğinin oluşturulması için önümüzdeki süreçte de çalışma ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz