Adıyamanlı İki Gazeteci Ödüllendirildi

  0
  356

  Ankara 1. Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında Adıyaman’dan iki gazeteciye “2013 Basın Medya Onur Ödülü” verildi.
  Merkezi Adıyaman’da bulunan Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’a Cemiyet Başkanı ödülü, İhlas Haber Ajansı Samsat İlçe Muhabiri Fahrettin Çelik’e yazarlık dalında ödül verildi. Uluslararası ve ülkenin değişik illerinde yaşayan sanatçıların kendi aralarında, Milli Eğitim ile diyalogunu artırmak, STK’ların eğitim- sanat mekanizmalarına katılımlarını artırmak, okuma-yazma bilincinin gelişmesini sağlamak, edebiyat alanında çoğunluğu oluşturmak, dilde ve kültürde birlikteliği sağlamak, sanatçıların ve sanatseverlerin, tanışmalarını temin etmek maksadıyla organize edilen 1. Ankara Uluslararası Kültür, Sanat Şöleni yüzlerce sanatçı ve sanatseverin katılımı ile Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
  Ulusal ve uluslararası proje çerçevesinde düzenlenen; sergiler, imza günleri, panel-seminerler, şiir dinletileri, tanıtımın ön plana çıktığı buluşmada; Fransa, Yunanistan, Hollanda, Batı Trakya, Almanya, Amerika, Kıbrıs, Azerbaycan, Pakistan, Doğu Türkistan, Kazakistan, Romanya, Özbekistan’da yaşayan gazeteci, sanatçı ve yazarlar hazır bulundu.
  Açılış konuşması ile başlayan şölen çeşitli yöre ve ülkelere ait halk oyunları ile devam etti. Daha sonra tasavvuf şiiri ve semazen gösterisinin ardından ödüller takdim edildi. Yazarların imza etkinlikleri ve ressamların resim sergisinin açılışları ile devam etti. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, uluslararası bir organizasyonda iki Adıyamanlı gazetecinin ödül almasının onur verici bir gelişme olduğunu ifade etti.
  Kıymaz açıklamasında, “Türk Dünyası, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinden ressam, yazar, gazeteci ve şairin katılımı ile gerçekleşen kültür ve sanat şöleninde ödül almak bizleri onurlandırmıştır. Böylesi mükemmel bir organizasyonda aynı dili konuşan, aynı inancı yaşayan ve aynı hedefleri olan onlarca ülkeden insanın buluşması, bütün dünyaya karşı Türk rüzgarı estirmiştir. Organizasyonda emeği geçen Sultan Özateş ve ekibini yürekten kutluyorum” dedi.AW000379

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz