Adıyaman’ın İmajını Sosyal Sorumluluk Projeleri İle Temizliyorlar

  0
  103

  Son zamanlardaki terör olaylarından dolayı sıkıntı günler geçiren Adıyaman için bir grup gencin yaptığı çalışmalar, örnek oluyor.

  Adıyaman’da sosyal medya aracılığı ile biraraya gelen bir grup genç, ünlü Sanatçı Funda Uras’ın Kelebek Hastaları için başlattığı kampanyaya duyarsız kalmadılar.
  “Paylasmak En Büyük Mutluluktur” sloganı ile yola çıkan gençler, sosyal sorumluluk projesinde her geçen gün daha da büyük bir aile olmaya devam ediyor.
  -SANATÇO FULDEN URAS’TAN TEBRİK MESAJI
  Grup adına açıklamada bulunan Demet Haras, “Fulden Uras’ın sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya destek olmak için başlattık,. Burada başlattıktan sonra çok yardım geldi. Adıyaman’da bu hastalıktan yok. Fulden Uras ile irtibata geçtik. Kargomuz ulaştı. Fulden Uras çok güzel tepki verdi. Adıyaman’ın bu tür bir kampanyaya destek vermesine çok sevindi. Adıyaman’a selamlarını iletti” dedi.
  Toplanan yardımlar hakkında da bilgi veren Haras, “3 eczane ve sağlık çalışanlarının verdiği destek büyüyerek büyük bir kargo oldu. Yardımlarda 200 tane sargı bezi, 13 paket eldiven, 8 çeşit olmak üzere 100 adet krem ve 150 tane enjektör yardımı oldu” ifadelerini kullandı.
  Çalışmalarının içeriğine de değinen Haras, şöyle devam etti:
  “7 kişilik bir grupla yardımlar toplanıyor. Sosyal medyada yeteri kadar ilgi görüyor. Sosyal medyada olumsuz hiçbir tepki gelmedi. Türkiye’nin birçok noktasından yardımlar geliyor. Şimdi özellikle İstanbul’dan çok yardıklar geliyor.  Artık tadına vardıktan sonra yerimizde duramıyoruz”
  İş adamlarına çağrıda bulunan Haras, “İş adamlarımızdan bu konuda destek istiyoruz. Büyük firmalarımız var. Lütfen bize destek olsunlar. Kimseden maddi yardım beklemiyoruz. Bize verecekleri malzemeleri ailelere ulaştırıyoruz. Bir ailemiz var engelli. Bunlar playstation istediler. Onu temin etmeye çalışıyoruz. Bu konuda yardımcı olurlarsa çok memnun oluruz” şeklinde konuştu.
  Eda Demir ise “Komşuların bile birbirinden haberi olmuyor. Onun aç olduğunu bilmiyor. Biz burada onlara aracılık ederek, gerekli yardımları yerine ulaştırıyoruz. Bir engelli aileyi kendimize kardeş aile seçtik.  Bu konuda büyüklerimizden bizlere destek olmasını bekliyoruz” diye konuştu.
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz