Adıyaman’dan ‘Bayrak’ Tepkisi

  0
  55

  Türkiye Kamu-Sen ve Türkav tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, Diyarbakır’da yaşanan ‘bayrak indirme’ olayı kınandı.
  Demokrasi Parkı’nda Türkiye Kamu-Sen ve Türkav tarafından yapılan basın açıklamasına çok sayıda kişi ellerinde Türk bayrakları ile katıldı. Basın açıklamasını okuyan Türkiye Kamu-Sen Adıyaman Temsilcisi Şemseddin Ağar, bayrağın bir milletin varlığının, bağımsızlığının sembolü ve tarihi hatırası olduğunu vurguladı.
  Türk bayrağı dışında rengini milletinin kanından almış başka bir bayrak olmadığının altını çizen Ağar, “Askeri olarak bayrak ve sancağına hakaret edilmesine göz yummak, en büyük milli şerefsizlik olarak kabul edilmiştir. Bayrağın kutsallığı, savaş meydanında en yüksek derecesini bulur. Malazgirt’te, Kosova’da, Mohaç’ta, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da bayrak yere düşmesin diye nice yiğitler canlarını seve seve verdiler. 1984 yılından beri PKK terör örgütünün eli kanlı canileri, bayrağımızı indirmesin, ülkemiz bölünmesin dile kuş uçmaz kervan geçmez dağlardaki karakollarda on binlerce evladımız toprağa düştüler” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz