Adıyaman’daki Suriyelilere Yardımlar Devam Ediyor

  0
  458

  Adıyaman’daki çadır kentte devletin imkanlarından faydalanan Suriyeli mültecilere sivil toplum kuruluşlarının da yardımları devam ediyor.
  İstanbul’da faaliyet gösteren Yeşilvadi Uluslararası Yardımlaşma Derneği ve İnsan Sağlığı Derneği tarafından Suriyelilere giyim ve battaniye yardımında bulundu. Dernekler düzenledikleri kampanyada temin ettikleri 3 bin battaniye ve 50 koli giyeceği Suriyelilere teslim etti.
  Adıyaman Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Yeşilvadi Uluslararası Yardımlaşma Derneği Başkanı Sezai Çelik ve İnsan Sağlığı Derneği Başkanı Haydar Mete, yardımların teslim törenine katıldı.
  Yardım dağıtımında konuşan Adıyaman Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Aslan, yardımları yapan dernek yetkililerine teşekkür ederek, “Yaptıkları bu yardımların karşılığı olarak kendilerine minnet duygularımızı Suriyeliler adına iletiyorum. Türkiye’ye sığınan Suriyelilerimiz gerek kendi ülkemizin imkanları ile gerek Birleşmiş Milletlerin imkanları ile iyi bir hayat sürmeye çalışıyorlar. Kış günlerinde bu battaniyelerin kendilerini sıcak bir imkan sıcak bir yuva sağlayacağını arzu ediyorum” dedi.
  Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, yapılan yardımlardan dolayı dernek yöneticilerine şükranlarını sunarak, “Allah razı olsun kardeşlerimizden. Ülkemiz son yıllarda nereden nereye geldi görüyoruz? 50 yıl öncesine kadar Adıyaman’da yaşayan fakir insanlarımız uluslararası Kızılhac tarafından Kızılay aracılığıyla yardım gönderirdi. Bugün ise değil dışarıdan yardım almak ülkemize de yurtdışına da yardımları kavuşturan ülkemizin duyarlı fedakar insanları var. Allaha hamd ediyoruz” diye konuştu.
  İnsan Sağlığı Derneği Başkanı Haydar Mete ise konuşmasında, “Yeşil Vadi Sitesi sakinleri olarak daha önce dernekler aracılığı ile Somali’ye, Pakistan’a geçen yılda yine Suriyeli mülteci kardeşlerimize Hatay’da 750 bin TL civarında bir yiyecek yardımı yapmıştık. Bu yılda şuanda Adıyaman’da çadır kentte yaşayan kardeşlerimize yardım için gelmiş bulunmaktayız. Bütün yardımlarda bulunan site halkımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
  Yeşilvadi Uluslararası Yardımlaşma Derneği Başkanı Sezai Çelik, “Ülkemizin gerek sınırları içerisinde gerek sınırları dışında başta insani yardım amaçlı Müslüman kardeşlerimizin uğradığı, açlık, kıtlık, sel, felaket, deprem gibi durumlarda harekete geçiyoruz. Kısa sürede organize olup, yapılan yardımları bizzat götürerek dağıtıyoruz. Bu sayede bugün Adıyaman ilimiz sınırları içerisinde yer alan Suriye mülteci kampında da Suriyeli Müslüman kardeşlerimize bu yardımı ilimizin yöneticileri mülki amirleri ve belediye başkanının ortaklaşa çalışmalar neticesinde ulaştırmış olduk” diye konuştu.

   

  AW000539AW000539

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz