Adıyaman’da Yurt Öğrencilerinden Kan Bağışı

  0
  62

  KYK Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü öğrencileri kan bağışı kampanyasına katılarak, bu konudaki duyarlılıklarını gösterdiler.

  Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü, 2015-2016 Öğretim Yılı Öğrenci Eğitim Faaliyetleri Programı kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi ile toplumsal düzeyde duyarlılık oluşturmak adına Kızılay haftasında kan bağışı kampanyası düzenledi. Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü bahçesinde Kurulan Kızılay Çadırında 150 öğrenci kan verdi.

  Öğrenciler, yaptıkları bu kan bağışıyla, bir insanın yaşamına sunmuş oldukları katkının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.
  Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürü M. Sami Köroğlu, yaptığı açıklamada, “Her yıl yüzlerce insan hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Toplum olarak bu konuya dikkat çekmek adına yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz arasında böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının nüfusun yüzde 2′si kadar olduğunu gösteriyor. Bizim de amacımız bu oranın yükselmesi konusunda katkı sağlamaktadır.” Dedi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz