Adıyaman’da Yol Kapatma Eylemi

  0
  148
  Adıyaman’da Yol Kapatma Eylemi

  Adıyaman’da evlerinin önünün yapılmadığını öne süren mahalle sakinleri, asfaltlanmasını istedikleri caddeyi ulaşıma kapattı.

  Cumhuriyet ve Kayalık mahallelerinin sakinleri, asfaltsız olduğu için evlerinin sürekli toz içinde kaldığını iddia ettikleri 30 Ağustos Caddesi’ni trafiğe kapattılar.

  Kamulaştırma nedeniyle 900 metrelik yolun 600 metrelik yolunda çalışma başlatan Adıyaman Belediyesi ekiplerinin çalışmasına tepki gösteren mahalle sakinleri yollarının yapılmaması nedeniyle yolu trafiğe kapattılar.

  Olay yerine gelen İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Kaba, mahalle sakinleriyle yaptığı görüşmenin ardından yolu açtırdı.

  Daha sonra yol problemi için gelen Belediye Başkan Yardımcısı Reşit Bilgin ile mahalle sakinleri arasında tartışma çıktı.

  Tartışmayı sakinleştiren Kaba, kamulaştırma için ev sahipleri ve belediye yetkililerini biraraya getirerek, çözüm üretilmesini istedi.

  Belediye Başkan Yardımcısı Bilgin, yol üzerindeki kamulaştırma konusunda anlaşılması durumunda burayı yapacaklarını söyledi.

  Taraflar daha sonra kamulaştırma probleminin Pazartesi günü görüşülmesi konusunda anlaşmaya varmalarının ardından ayrıldılar.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz