Adıyaman’da Tahir Elçi Protestosu

  0
  64

  Adıyaman’da, adliye önünde toplanan STK’lar Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve polis memuru Ahmet Çiftaslan öldürüldüğü saldırıyı kınadılar.

  Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Adliye Sayarı önünde STK üyelerinden oluşan bir grup avukatla basın açıklaması düzenlendi.

  Grup, 49 yaşındaki Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve saldırının ardından 1 polis memurunun şehit olduğu olayını protesto ettiler.

  Toplanan üyeler adına açıklamada bulunan Baro Başkanlığı Genel Sekreteri Mesut Seçilmiş, “Meslektaşımız Diyarbakır Baro Başkanı Av. Tahir Elçi’ye ve Emniyet Mensubu polis memuruna yönelik hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Baro Başkanımız, meslektaşımız Av. Tahir Elçi, yaptığı son basın açıklaması ile barış, kardeşliği ve birlikteliği dillendirdiği sırada hain saldırıya uğramış ve yaşamını yitirmiştir. Baro başkanımıza yapılan saldırı, Türkiye’de hukukun üstünlüğüne, demokrasiye ve savunmaya yapılmış bir saldırıdır” şeklinde konuştu.

  Adıyaman Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Osman Süzen ise “Tahir Elçi’yi katledenlerin bir an önce yakalanarak hukuk önüne çıkartılmasını, yargılanmasını ve cezalandırmalarını talep ediyoruz”dedi.

  Daha sonra toplanan üyeler bir süre ‘savaşa hayır barış hemen şimdi’ sloganlarının ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz