Adıyaman’da Sosyal Medyada Terör Propagandasına: 5 Tutuklama

  0
  137

  Adıyaman ve ilçelerinde terör örgütü lehine sosyal medya üzerinden paylaşım yapan 5 şüpheli tutuklandı.

  İl Jandarma Komutalığı tarafından sosyal paylaşım siteleri üzerinden bölücü terör örgütü lehine fotoğraf ve video paylaşım yapanlara yönelik Adıyaman, Çelikhan ve Kahta’da 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

  Düzenlenen operasyonda evlerde yapılan aramalarda örgütsel doküman, BTÖ mensubu resimli takvim, ruhsatsız av tüfeği, 13 CD/DVD, hafıza kartı, 5 adet çeşitli markalarda cep telefonu ve sim kartı ile 3 adet diz üstü bilgisayar ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler ile birlikte 5 şüpheli jandarmaya götürüldü. Jandarmadaki sorgulamaların ardından adliyeye çıkartılan şüpheliler mahkemece tutuklanarak cezaevine götürüldü.

  Adıyaman valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ise “Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucunda Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile 11 Ocak 2017 günü İl Merkez, Çelikhan ve Kahta ilçelerinde başlatılan operasyonda, sosyal paylaşım siteleri üzerinden BTÖ lehine faaliyette bulunarak BTÖ mensuplarını övücü fotoğraf, afiş ve videolar paylaşan ve örgüt propagandası yapan 5 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada, örgütsel doküman, BTÖ mensubu resimli takvim, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 13 adet CD/DVD, 1 adet hafıza kartı, 5 adet çeşitli markalarda cep telefonu ve sim kartı ve 3 adet diz üstü bilgisayar ele geçirilmiştir. Yakalanan 5 şüpheli sevk edildiği Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz