Adıyaman’da Konut Fiyatları El Yakıyor

  0
  134

  Adıyaman’da 2016 yılındaki konut fiyatları el yakıyor.

   

  2016 yılının son ayları 2017 yılının başlamasına girerken, Adıyaman’da son zamanlarda inşaat alanında hızla büyümeye giderken konut fiyatları ise el yakıyor.

   

  Kentte 45 yıldan beri emlakçılık yapan ve babadan kalma mesleğini icra ettiren Nedim Yakışık, yaptığı açıklamada, “Adıyaman Belediyesi imarı açmadığı sürece ev fiyatlarda yükselir, arsa fiyatları da yükselir. Şuan en ucuz arsa fiyatları Bahçecik Mahallesi TOKİ taraflarında parseline yani metrekaresine 300 TL ile 350 TL arasında fiyat biçiyorlar ama belediye imara açsa oralarda düşer, herkes ev yapar. Blediye de kazanır vatandaş da kazanır, vatandaşlar konut sahibi, ev sahibi olurlar. Şuan biz esnaf olarak 5 aydır siftah etmeden dükkânlarımızı kapatıyoruz. Şuan işyerleri ve evler İstanbul’u geçmiş durumda,  Şuan bir dükkan fiyatı 1 milyon TL, evler ise 400 Bin TL civarında. Hal böyle olunca fakir, fukara ne yapsın. Yani belediyenin Kuzey, Güney, Doğu, Batı  4 taraftan da imara açması lazım ki ev fiyatları düşsün. Bizde bundan dolayı 5 aydır siftah yapmadan dükkanlarımızı kapatıyoruz alan zararlı, satan zararlı olunca halimiz bu”dedi.

  Yap-Sat Almış Başını Gidiyor

  Yakışık, “Zaten bu yapsat işi yapanlar almış başını gidiyor, eğri mi yapıyorlar, doğru mu yapıyorlar biz bilmiyoruz. Her köşede yap-satçılar dolmuş durumda. Nasıl ki marketler ufak bakkal, esnafları bitirdiyse, bu yap-satçılar da bizleri kapatır. Biz Adıyaman’ın en eski esnaflarıyız, baba mesleğimiz bu, 2 kardeş olarak yapıyoruz ve 45 yıldan beridir bu işle bütünleştik. Alnımız açık, çok şükür kimileri gibi dükkan tutmadan, vergi vermeden, çay ocaklarında iş bitirmiyoruz. Dükkanımız var, vergimizi veriyoruz, dükkanımızda müşterilerimize kaliteli hizmetlerde bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz