Adıyaman’da ki 23 Nisan’da Rengarenk Gösterilere Ev Sahipliği Yaptı

  0
  39

  Adıyaman’da gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Kutlamalara Suriyeli çocukların okudukları İstiklal Marşı ve şiirler damgasını vurdu.
  Adıyaman Valiliği önündeki program Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ın çelenk bırakmasıyla başladı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
  Seyfi Özkan konuşmasında, “23 Nisan 1920, Büyük Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı gündür. Ölmek üzere olan hasta bir adamın şahlanıp bütün dünyaya ‘ben ölmedim’, ‘ölmeyeceğim’ dediği gündür. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli gün aynı zamanda bütün dünya çocuklarının katıldığı çok büyük bir şenliktir. Bu bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkı sağlayan bir bayramdır” dedi.
  Programa Adıyaman’da ki çadır kentte kalan ve burada Türkçe öğrenen Suriyeli öğrencilerde katıldı. Suriyeli öğrenci Line El Ali, 23 Nisan Çocuk Bayramı şiirini okudu. Daha sonra Suriyeli öğrenci Fatma Neddef, İstiklal Marşı’nı okudu. Fatma Neddef İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını içten ve duygulanarak okudu. Fatma Neddef ve Line el Ali törene katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.
  Program çeşitli şiir ve öğrenci konuşmalarının ardından eğlenceli ve rengarenk gösterilerle sürdü. Çeşitli okulların sunduğu gösteriler protokol üyeleri ve davetlilerin büyük beğenisini kazandı.
  Programa Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Büyükkaramuklu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri katıldı.AW069893

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz