Adıyaman’da Kadınlar Obeziteye Karşı Yürüdü

  0
  144

  Adıyaman’da, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obezitenin önlenmesi ve sağlıklı yaşam için program kapsamında ‘Kadınlar Yürüyor’ adlı yürüyüş düzenlendi.

  Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından evde oturan kadınların daha çok yürüyerek obez olmalarını önlemek ve sağlıklı yaşamaları amacıyla başlatılan program kapsamında düzenlenen yürüyüşe; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kadın katıldı. Atatürk Bulvarı üzerindeki Halk Sağlığı Merkezi önünde başlayan ve 1 kilometre uzaklıktaki 75’inci Yıl Parkı’nda son bulan yürüyüşte kadınlar ‘Adıyaman yürüyor, obezite ölüyor’, ’30 dakika egzersiz ile sağlıklı ve mutlu yaşayın’, ‘Hareket et obeziteyi yok et’, ‘Kısa mesafelerde yürümeyi tercih et’ gibi dövizler taşıdı.

  Yürüyüş sonunda gazetecilere açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, “Obeziteye karşı bilinç oluşturmak için bugün ev hanımlarıyla yürüyüş yaptık. İnşallah etkili olup, dikkatleri çekebilmişizdir. Malum ev hanımları bir araya geldiğimiz zaman pasta, börek, kek, çöreksiz toplantı yapmıyoruz. En azından bu çeşitleri azaltabilirsek sohbet esnasında kilodan bahsetmeyiz” dedi.

  Etkinlik Halk Sağlığı Merkezi personelleri tarafından yürüyüşe katılan kadınların boy ve kilo ölçümlerinin yapılması ile sona erdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz