Adıyaman’da Hac Kayıt Yoğunluğu

  0
  138

  Adıyaman’dan kutsal topraklara gidecek vatandaşlar kayıtlarını yeniliyorlar.

  İl Müftülüğü hac kayıt bürosunda yoğunluk oluşturn vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde gelerek, kayıtlarını güncelliyorlar.

  İl Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi, yaptığı açıklamada, hac kayıt yenileme işlemlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini, ay sonuna kadar yenileme işlemlerini tamamlayacaklarını ifade etti.

  Çiftçi, “Hac ön kayıt bedeli 20 liradır. Vatandaşlarımız bankalara 20 lira yatırarak, ondan sonra tercih ettikleri hac türünü işaretleyrek ön kayıtlarını yaptırıyorlar. Hac kayılarını ster internet üzerinden isterde müftülüklere gelerek ön kayıtlarını yaptırabiliyorlar. Yeni kayıtlar bitti. Şuan hac güncellemeleri yapılıyor” dedi.

  Önkayıt Fazla Olursa Kontenjan Artar

  Önkayıtların sayısına göre kontenjanların arttığına dikkat çeken Çiftçi, “Önkayıt fazla olursa, kontenjan artıyor. Geçen yıl 400 hacımız gitti. Buna şirketlerde dahil. İnşallah bu sene 500 hacımız kutsal topraklara gider. Bunun kriteri önkayıt ne kadar fazla olursa kontenjan o kadar artar” ifadelerini kullandı.

  Geçen Yıl 14 Bin Önkayıt Ve Yenileme Vardı

  Geçen yılki rakam ile bu yılkini değerlendiren Çiftçi, şöyle devam etti: “Geçen yıl 14 bin önkayıt ve yenileme vardı. Yine 700 kişi senenin belirli dönemlerinde umreye gitti. Umre hususunda bu yıl bin rakamını hedefliyoruz. Bu yıl da hac önkayıt ve kayıt yenileme 14 bin vatandaşımızın kayıt yapmasını hedefliyoruz”

  Türkiye’nin hac kontenjanının 56 binden 80 bine çıktığını belirten Çiftçi, bu rakamın çok sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

   

   

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz