Adıyaman’da Drone İle Bölgeyi Taradılar

  0
  78

  Adıyaman’da, özel güvenlik bölgesi ilan edilen alanda Uçak ve helikopterler ile teröristlerin görüldüğü bölge bombalamanın ardından drone ile terörist cesedi veya canlı olup olmadığı arandı.

  Merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Akçakalı Köyü kırsalında bulunduğu tespit edilen ve 13 Ocak günü Akçakalı Köyü ve çevresindeki alanın 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmesinin ardından arazi arama ve tarama çalışması yürütülüyor.

   

  İHA’lar ile de alan sürekli olarak görüntülenen kırsal alanda silahlı 5-6 kişilik terörist gruba ait görüntü alındı. Diyarbakır’dan havalanan F-16 savaş uçakları ile helikopterler, teröristlerin bulunduğu bölge ile kaçış güzergahlarını ateş altına aldı.

  Ateş altına alınan bölgede bugün ise Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından drone ile terörist cesedi arandı.

   

  Bölgeye gelen polisler yanlarında getirdikleri drone ile kırsal alanda ve F-16 savaş uçakları ile helikopterler tarafından bombalanan kırsal alanlar üzerinde drone ile görüntü alınarak PKK’lı terörist cesedi veya canlı olup olmadığına dair görüntü alındı.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz