Adıyaman’da Down Sendromu 150 Sporcu Kıyasıya Yarıştı

  0
  103

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Özel Sporcular Bocce ve Bowling İl Birinciliği Müsabakalarında down sendromu olan 150 sporcu kıyasıya yarıştı.
  Adıyaman Üniversitesi Dibek Park içerisinde yapılan müsabakalara Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, sporcular ve sporcu aileleri katıldı. Düzenlenen müsabakalarda sporcular bir biriyle kıyasıya yarışırken, bir yandan ise, doyasıya eğlenirken, müsabakalar sonucu dereceye giren sporcular ödüllendirildi.
  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, “Bu genç kardeşlerimizin sosyalleşmesi öz güvenlerinin artması önemli. Düne kadar tabi toplumumuzda aileler biraz çekiniyordu engelli çocuğa sahip olunca ama çok şükür son yıllarda ülkemizde farkındalık arttı. Artık ailelerde bunun bir utançlık olmadığını herkesin başına gelebileceğini farkındalar. Her alanda olmaları için kendi çocuklarını destekliyorlar. Bugün yarım saat kendi kardeşlerimizi izledik burada. Onların neşeleri onların gülmeleri her şeye değer” dedi.
  Daha sonra konuşan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “ İl genelinde 200 civarında down sendromu özel sporcu çocuğun bulunduğu ve bunların 150 tanesinin bu faaliyetlere katılmış olmasından dolayı çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

   

  AW075571

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz