Adıyaman’da Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

  0
  111

  Darbe girişimi sonrası sokağa dökülen vatandaşların meydanlardaki “demokrasi nöbeti” devam ediyor.

   

  Adıyamanlılar Cumhurbaşkanı ve Başkomutan  Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Evlerinize Dönün” çağrısı yapılana kadar Hükümet Konağı Meydanını boş bırakmıyor.

  Adıyaman Valisi Abdullah Erin, demokrasiye darbe girişiminin dördüncü gününde Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Siyasi Parti Başkanları, STK Başkanları ve Hükümet Konağı bahçesini hınca hınç dolduran vatandaşlarla birlikte el ele vererek meydanları boş bırakmadı.

  Hükümet Konağı önünde kurulan platformdan mehter marşlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce okuduğu şiirler meydandaki vatandaşlara dinletiliyor.

  4 gündür Hükümet Konağı meydanında ayrılmayan 7’den 70’e Adıyamanlı vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini coşkuyla ve kararlılıkla sürdürüyor.

  Akşam saatlerinde Hükümet Konağı meydanında toplanan onbinlerce Adıyamanlı demokrasiye darbe girişiminde bulunan hainleri lanetleyip, tekbirler getirerek, Türk Bayrakları ile birlik ve beraberlik içinde olduklarını ifade ettiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz