Adıyaman’da AB Uyum Toplantısı

  0
  95

  Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2014 yılı ikinci toplantısı Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen başkanlığında gerçekleştirildi.
  Avrupa Birliğine katılımı sürecinde halk nezdinde AB üyelik sürecinin daha sağlıklı anlaşılabilmesi ve illerde Valiliklerin kapasitesinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen toplantının ikincisi yapıldı. Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen başkanlığında yapılan toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
  Vali Yardımcısı Murat Süzen başkanlığında yapılan toplantıda, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Adıyaman’ında içinde bulunduğu 20 pilot ilde uygulanan Valiliklerde Kapasite Oluşturulması Projesi faaliyetleri, İpekyolu Kalkınma Ajansı 2014 Mali Destek Programı sonuçları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenmekte olan 2014 yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı sonuçları ve açık bulunan AB projelerinin yanı sıra yakın dönemde duyuruya çıkılacak olan hibe programları ele alındı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz