Adıyaman’da 9 Mayıs Avrupa Günü Kutlandı

  0
  46

  Avrupa ülkeleri arasındaki kapsamlı bütünleşme ve birlik hedefinin başlangıç noktası olarak kabul edilen 9 Mayıs 1950 tarihli “Schuman Deklarasyonu”nun yıldönümü olan Avrupa Günü, Adıyaman Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.
  17 Aralık 2004 tarihli Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde alınan karar uyarınca 3 Ekim 2005’te Türkiye ile AB arasında tam üyelik müzakerelerinin başlamasıyla, ülkemiz açısından yeni bir anlam kazanan “Avrupa Günü” programına Vali Yardımcısı Murat Süzen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

  Gerçekleştirilen toplantıda, Avrupa Birliğinin genel tanımı, Türkiye’nin müzakere süreci konusunda kısa bir bilgilendirme ve akabinde Adıyaman Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezinin faaliyetleri konusundaki sunuş ile başlayan etkinlik,  Adıyaman İlinden uygulanmış ve uygulanmakta olan Avrupa Birliği Destekli Projelerin tanıtımının yapıldığı sunuşla devam edildi.

  Toplantıda ayrıca, Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Murat Süzen tarafından verildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz