Adıyaman’da 2 Terörist Ölü Ele Geçirildi.

  0
  120
  Adıyaman’da 2 Terörist Ölü Ele Geçirildi.
  Adıyaman’da 2 Terörist Ölü Ele Geçirildi.

  Jandarma özel harekat timleri Adıyaman’da iki teröristi ölü olarak ele geçirdi. Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Koçali Karakolu’na bağlı Çamlıça-Bağtepe-Kozan bölgesinde jandarma ekipleri tespit ettikleri terörist gruba operasyon düzenledi. Gece saat 02.00 sıralarında teröristlerle sıcak temasa giren jandarma ekipleri, 6 kişi oldukları tespit edilen teröristleri çapraz ateş altına tutuldu.

  Teröristlerle jandarma ekipleri arasında sarp kayalık ve ormanlık bölgede yaşanan çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Teröristlerin 4’ünün kaçtığı, jandarma ekiplerinin teröristlerin peşine düştüğü öğrenildi.

  Çıkan çatışmalarda iki askerin hafif yaralandığı ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ayakta tedavi edildiği kaydedildi. Jandarma ekipleri sivil vatandaşların zarar görmemesi için bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

  Öte yandan, 2 teröristin cenazesi gece geç saatlerde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna alındı. Hastane morgu ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınarak sivil araç ve vatandaş girişleri engellendi. Teröristlerin  Cenazeleri ise  yakınları tarafından teslim alındı.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz