Adıyaman’da 2. Tarım-Gıda Fuarı Düzenlenecek

  0
  53

  İlimizde ikincisi düzenlenecek olan Tarım ve Gıda Fuarı öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

  Anticos Otelde düzenlenen toplantıya ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, Kaynaklar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kaynak ve davetliler katıldı.

  Önemli bir fuara ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kaynaklar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kaynak; “Türkiye genelinde yaklaşık 40 firmanın katılacağı fuarımızda tarım sektöründeki yenilikler ve modern üretime katkı sağlamak amacıyla son modem teknolojilerin tanıtılması amaçlanmaktadır. Adıyaman çiftçisinin, tarım teknolojilerini daha iyi takip edebilmesi acısından yıllardır eksikliği hissedilen tarım fuarının bu yıl 2.isini gerçekleştirecek olmanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Firmamız ilk günden itibaren Adıyaman tarımı ve çiftçisi için fuara ev sahipliği yaparak ana sponsorluğunu üstlenmektedir. Firmamız maddi ve manevi olarak Adıyaman tarım fuarının büyümesi için destek vermeye devam edecektir. Kaynaklar otomotiv yönetim kurulu başkanı olarak tüm Adıyaman halkımızı dört gün sürecek olan fuarımıza bekliyoruz. İlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

  Kaynaklar Otomotiv olarak 1952 yılından bu yana Adıyaman çiftçisinin tarım sektöründeki ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet verdiklerini belirten Kaynak; “Kaynaklar Otomotiv Koç Holdinge bağlı Türk traktör çatısı altında Newholland markasını bölgemizde 1995 yılından itibaren başarıyla temsil etmektedir. Firmamız kuşaklardır gelen deneyimini ve tecrübesini en iyi sermaya edinmiş ve geçmişten gelen güven duygusunun korunmasını esas almış ve bununla birlikte Adıyaman tarımına yön veren şirket olma misyonu ile çalışmalarına hızla devam ettirmektedir. Firmamız bölgemizde yüzde 50 Pazar payına sahip olup, traktör, biçerdöver ve ekipman sektöründeki Pazar liderliğinin 20. yılını kutlamanın coşkusunu yaşamaktadır. Bu vesileyle ilimizde dört gün boyunca açık kalacak olan fuarımızın ilimize ve ilimiz tarımına hayırlara vesile olmasını temenni eder, bugünkü toplantımıza iştirak eden konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Fuar etkinliklerini Ziraat Odası olarak çok önemsediklerini ifade eden Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin; “İlimiz tarımın gelişmesi ve çiftçimizin daha modern bir tarım politikası izlemesi adına bu tür fuarların çoğalmasını arzu ediyoruz. İlimiz ekonomisi tarıma dayalı ve o nedenle tarım sektörünün çok iyi bir şekilde desteklenmesi gerekiyor. İlimizde ikincisi düzenlenen Tarım ve Gıda fuarına tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Bu vesileyle fuarın ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Fuar etkinliklerinin Adıyaman’da az oluşunun büyük bir eksiklik olduğunu belirten ATSO Başkanı Mustafa Uslu; “Önemli bir toplantıyı icra ediyoruz. Son iki yıldır fuar çalışması yapılıyor. Adıyaman bu konularda belki geç kaldı, eksik kaldı ama bundan sonra inşallah bu tür etkinler artarak devam edecektir. Göreve gelir gelmez oda olarak Fuar konusundaki eksikliği bildiğimiz için hemen bu konuda çalışma başlattık. İnşallah kendi fuar alanımız en kısa zamanda faaliyete geçecek ve birçok fuara ev sahipliği yapacaktır. İlimizde 2.isi düzenlenecek olan fuarın ilimiz tarımına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Tarım fuarlarını çok önemsediklerini ifade eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan; “Çiftçilerimizin aklı gözündedir. Çiftçimiz modern tarım için teknolojiyi takip etmesi çok önemli. Bizde bu konuda üstümüze ne görev düşerse destek olmaya hazırız. Bu vesileyle ilimizde ikincisi düzenlenecek olan fuara emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyor, dört gün sürecek olan fuara herkesi bekliyoruz” dedi.

  Rich Organizasyon tarafından organize edilen ve Kaynaklar Otomotiv Ana Sponsorluğunda 25-28 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuarın dört gün ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz