Adıyaman’da 150 Kişilik İşe, 3 Bin 609 Kişi Başvuru Yaptı

  0
  126

  Adıyaman Belediyesinde işe alınacak 150 kişi için 3 bin 609 kişi başvuruda bulundu.

  Alınan bilgiye göre, Adıyaman Belediyesi tarafından alt yapı işlerinde çalıştırılmak için İlkur İl Müdürlüğü tarafından 150 kişilik kontenjan açıldı.

  Bunun üzerine 3 bin 609 kişi İşkur aracılığıyla başvuruda bulundu.

  Sabahın erken saatlerinde Adıyaman Belediyesi Konferans salonu önüne gelen binlerce kişi 4,5 aylık işte çalışmak için görevliler tarafından verilen formları doldurarak, yetkililere teslim ettiler.

  Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İşçilerimiz kamusal alt yapıda çalıştırılacak. İşkur ve Adıyaman Belediyesi tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı Çerçevesinde 4,5 aylık bir sürede çalıştırılacaklar. Kamusal alt yapıda çalıştıracağız. 18 Aralık’ta çalıştırmayı düşünüyoruz” dedi.

  – BU PROGRAMDA 18 YAŞINDAN BÜYÜKLERİ ALACAĞIZ

  Daha önceki çalıştırma programında 35 yaş üstünü aldıklarını hatırlatan Durmuş, şunları söyledi:

  “Dah önceki programdan farklı olarak 18 yaş ve üzerine kapsamaktadır. Daha önceki yaptığımız TYÇP’de biz 35 yaş ve üstünü almıştık. Bayanlar bu sınırın dışındaydı. Bu programda 18 yaşından üstü vatandaşlarımızı alacağız. İşkur tarafından başvuruları alınan 3609 kişinin bugün değerlendirme formlarını yapıyoruz. Bu değerlendirme formunda da 150 kişi 18 Aralık’tan itibaren çalıştırmayı düşünüyoruz”

  – BAYANLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

  Bayanların yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Durmuş, şöyle devam etti:

  “Bayanların talepteki yoğunluklarını ben şuna bağlıyorum, belediyenin daha öncei yaptığı programlarda kamusal alt yapıda çalıştırmak züere diyoruz. Daha önceki zaman diliminde bayanlar kura ile belirneniyordu. Bu konuda bayanlar yoğun ilgi gösteriyordu. Kurada da yoğunluktan dolayı bayanlar çıkmıştı. Şimdi bayanları ister istemez çalıştıracağımız tek bir alan var. O da parklarda park hizmetini yürütüyorlardı. O hizmetleri gördürmede çalıştırabilmişizdir. Bizim park ve bahçelerin dışında özellikle Fen İşlerinde, Su ve Kanalizasyon işlerinde işlerimizin yürümesi noktasında o programlarda eksiklik hissettiğimiz için bugün değerlendirme ön plana çıkmıştır”

  – MESLEĞİ VE ÖZELLİĞİ OLANLAR ALINACAK

  İşle mesleği ve özelliği olan işçilerin alınacağını vurgulayan Durmuş, “Bundan sonra biz diyoruz ki özellikleri olan, tabiki bayanlarımız da olacak, özürlülerimiz de olacak ama bizim ihtiyaç duyduğumuz alanlara da bizim yönelmemiz lazım. Kaynakçısı, parke taşı döşeyicisi, su işlerinde su ve boru döşemeyi yapabilecek kişiler, bu özellikteki arkadaşlarımızı bayanlar arasında bizim tespit etme şansımız yok. Bayanlarda olacaktır, park ve bahçeler hizmetlerini görmek için ama bu geçen yıllarda kura sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Kurada herkes şansını deniyor. Bu değerlendirme belediyemizin istifade etmesi adına böyle bir değerlendirmeyi uygun bulduk. Zaten formlarda özellikleri olanları belirtiyoruz. Arkadaşlara meslekleri olanları soruyoruz. O mesleklerine göre zaten durumları ortaya çıkar. Ona göre değerlendirilecektir.” diye konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz