Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’dan YKS mesajı

0
717

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 27-28 Haziran’da gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) Adıyaman’da güvenli bir şekilde yapılması için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Vali Çuhadar, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında öğrencilerin güvenli bir şekilde sınavlara katılmaları için sınav merkezlerinin dezenfekte edildiğini bildirerek, sınıflardaki oturma düzeninin sosyal mesafe kuralları çerçevesinde planlandığın ve öğrencilerin sınava sağlıklı bir ortamda girebilmeleri için gerekli olan tüm tedbirler alındığını kaydetti.

Öğrencilerin ve ailelerini yakından ilgilendiren YKS ile ilgili Valilik olarak adayların sorunsuz bir sınav günü planladıklarını ifade eden Vali Çuhadar, şunları kaydetti:

“Siz değerli Adıyamanlılardan da ricamız sınavın yapılacağı Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağına uyarak çocuklarımıza rahat bir sınav yapma imkanı tanımanızdır. Ayrıca, ilçelerimizden sınav merkezilerinin bulunduğu ilçelerde YKS’ye girecek öğrencilerimizin zaman kaybı yaşamaması için konaklama ihtiyaçları İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimize başvurmaları durumunda okul pansiyonlarında karşılanacaktır.

Bu duygularla gençlerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, YKS’nin öğrencilerimize, ailelerine, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Eğitim hayatları için önemli bir aşama olan YKS sınavında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz