Adıyaman Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu

0
262

Adıyaman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

4 Mart 2020 tarih ve 31058 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığının 2222 kararıyla Adıyaman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürüldü.

Sağlık Bakanlığının Sağlık Eğitimi Raporları doğrultusunda, Fakülte bünyesinde Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinde eğitimlerin devam edeceği bildirildi.

“Adıyaman Üniversitesi Güçleniyor”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Üniversitenin gücünü daha da arttıracağını belirterek, “Ülkemizde devlet ve özel sektör tarafından önemli ölçüde sağlık yatırımları yapılmaktadır. Böylece sağlık alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı günden güne artmaktadır. 2023 yılına kadar bu ihtiyacın daha da artacağı tahmin edilmekle beraber, Üniversitemizde kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi nitelikli insan kaynağı yetiştirme konusunda ülkemize ciddi katkılar sunacaktır.” dedi.

Rektör Turgut, Sağlık Bilimleri Fakültesini Adıyaman’a ve bölgemize kazandırmanın gururunu yaşadıklarının altını çizerek, “Fakültemizde sadece geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirmekle kalmayıp, araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle de önemli çalışmalara imza atma hedefindeyiz.” diye konuştu.

Rektör Turgut’tan Dekan Yalçınkaya’ya Ziyaret

Rektör Turgut, Adıyaman Üniversitesi bünyesinde kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesine dekan olarak atanan Prof. Dr. Fatih Rüştü Yalçınkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Fakültenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, Yalçınkaya’ya yeni görevinde başarılar dileyen Turgut, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm Bakanlar Kurulu üyelerimize ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç’ın şahsında tüm YÖK üyelerimize verdikleri destekten ötürü ilimiz ve üniversitemiz adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz