Adıyaman Üniversitesi İdlib’deki İnsanlık Dramına Sessiz Kalmadı

0
547

Adıyaman Üniversitesi tarafından, Suriye’deki rejim güçlerinin bombalı saldırılarına maruz kalarak Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan İdlib’deki siviller için düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

İdlib ’deki sivillerin temel insani ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan kampanya kapsamında Üniversite akademik ve idari personelleri tarafından hibe edilen gıda, giyim ve ısıtıcı malzemelerin birkaç gün içerisinde Suriyeli sivillere  teslim edileceği bildirildi.

Yardım kampanyası ile ilgili konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut,  Üniversite olarak yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayacaklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Turgut, “Milyonlarca insan, yanlarına hiçbir eşyasını bile almadan, birçoğu yalın ayak şekilde, can havliyle sınırımıza göç ederek insanlığımıza ve kardeşliğimize müracaat etmişlerdir. Bizler de insanlığımızın gereği olarak Türk milletinin yardımseverliğini tüm dünyaya göstermek ve yardımlarımızı bekleyen milyonlarca mazluma hep birlikte elimizi uzatmak amacıyla Üniversitemiz bünyesinde bir yardım kampanyası düzenledik. Kampanyamıza akademik, idari kadromuzla öğrencilerimiz yoğun bir ilgi gösterdi. İdlib’deki kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak mutluluk verici. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Üniversite personeli tarafından hazırlanan yardım malzemesi dolu tırlar, Adıyaman İl Müftülüğü önünde İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından okunan duanın ardından yola çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz