Adıyaman Özel Park Hospital Hedef Büyülttü

  0
  45

  Adıyaman Özel Park Hospital Yöneticisi Acil Tıp Uzmanı Gürkan Alagöz, hastane olarak son teknoloji ve branşında uzman hekimlerle hizmet verdiklerini belirterek, en büyük hedeflerinin çevre illere sevki en aza indirmek olduğunu söyledi. 
  Hastane olarak Poliklinik hizmetlerinin yanı sıra 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmetleri verdiklerini ifade eden Gürkan Alagöz hastane çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:
  “Adıyaman bölgesinde tek özel hastane olarak hizmete tüm hızıyla devam etmekteyiz. Bölge halkına en kaliteli ve en iyi hizmeti verme adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Son teknolojiyi kullanarak bütün hastane çalışanlarımızla birlikte hasta ve hasta yakınlarına en iyi hizmeti sunup, onların çevre illere sevk olmasını en aza indirmektir. Çünkü bölgede gerek Eğitim ve Araştırma hastanesi, gerek devlet hastanesi gerek sağlık müdürlüğümüzün de koordinasyonları ile onlara da bağlı kalmak şartı ile ve onlarla da bu tür toplantıları düzenli olarak yapıp onların da bizleri yönlendirmesiyle birlikte özel hastanecilik hizmetini Sosyal Güvenlik Kurumu mevzuatları çerçevesinde Sağlık müdürlüğümüze bağlı olarak yapmaktayız.
  Hastanemizde tüm branşlarda uzman hekimlerimiz görev yapmakta. Bunun yanı sıra 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmetleri sunan acil servisimizde hastalarımıza hizmet vermektedir. Son olarak ortopedi ve beyin cerrahi polikliniklerini tamamlayarak ve kadın doğumdaki 3 uzmanımızın yanına 1 uzman hekim daha alarak kadromuzu güçlendirmiş olduk. Yeni ortopedi uzmanımız ve beyin cerrahi uzmanımızın da hizmet vermeye başlamasıyla birlikte hastanemiz beyin cerrahisi ve ortopedi branşlarında kesintisiz, tam ve en iyi sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Adıyaman’ın yanı sıra bölge halkına en iyi hizmeti sunma noktasında elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.
  Hastanemizin bölgede üstlenmiş olduğu misyonun farkındayız. Bölgedeki hastalarımızın il dışı sevklerinde yoğunluk yaşanan tüm branşlarda ve özellikle yeni doğan çocukların sevklerini engelleme noktasında 15 tane küvezi olan ikinci basamak yeni doğan yoğun bakım ünitemizde hizmetimizi 2 çocuk uzmanımızla sürdürmekteyiz. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının mevzuatlarına göre de yoğun bakım hastalarından ilave ücret alınmaması yönünde talimat var ve hastane olarak biz bu konu üzerinde hassasiyetle durmaktayız. Yoğun bakımda tedavi gören hastalarımızdan kesinlikle ilave ücret almamaktayız.
  Hemşirelik hizmetlerinde ise yine üst düzeyde hizmet verme çabası içerisindeyiz. Sürekli hizmet içi eğitimlerle sürecin en iyi şekilde yürütülmesi için gayret gösteriyoruz. İl merkezi kadar ilçelerimize de önem vermekteyiz. Bu kapsamda ilk olarak Kahta ilçemizde başlatmış olduğumuz hasta servisi uygulamamızı yakın bir zamanda Besni ve Gölbaşı ilçelerimizde de başlatacağız.
  Hastanemizin ilerideki en büyük hedeflerinden bir tanesi yoğun bakım hizmetlerini en üst düzeyde ve üst standartlarda olduğu gibi aynı zaman kalite çalışmalarını hızlandırmak, kalite standartlarını üst düzeye getirmek hedeflerimiz arasında ve bununla ilgili çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. 4 tane kalp yoğun bakımı, 6 tane genel yoğun bakım 1 tanesi ayrı oda izole adını verdiğimiz ayrı odamız bulunmaktadır ve 15 tane yeni doğan yoğun bakım yatakları ile halkımıza hizmet verme çabasındayız.
  Sağlık müdürlüğümüzün yapmış olduğu denetimler çerçevesinde sağlık mevzuatına uygun, müdürlüğümüzün mevzuatına uygun her türlü işlemi yapmaktayız ve yapmaya devam etmekteyiz. Yine aynı şekilde ‘Bebek Dostu’ Hastane çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Bölgede bebek dostu hastane olarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz, en azından bebek dostu hastane amblemini almaya çalışmaktayız.”

  AW132427

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz