Adıyaman KYK’dan 29 Ekim ve 15 Temmuz Anma Gecesi

  0
  100

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Kapsamında, Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu ve Gençlik ve Kültür Evi Ortaklığında Anma Programı Düzenlendi.

   

  Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını, Cumhuriyet ve demokrasi bilincinin işlendiği bir program yaklaşık 230 kişinin katılımıyla  kutlanırken ,15 Temmuz Şehitleri rahmetle anıldı.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı sonrasında ise 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini anma programı düzenlendi. Etkinlikte sinevizyon gösterilende 15 Temmuz Belgeseli izleyen öğrenciler duygusal anlar yaşadı.

   

  Program sonrasında oluşturulan ağaca duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri yaprakları astılar.

  Kredi Yurtlar Kurumunda gerçekleşen anma programına KYK İL Müdürü Sami Köroğlu, yurt sorumluları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Anma programıyla ilgili açıklama yapan Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, “600 yıllık bir cihan devletinin mirası olarak 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet ile yeni bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti 93 yılda içeriden ve dışardan birçok müdahaleye maruz kalmıştır. Her şeye rağmen bu millet, birlik ve beraberliğine, bağımsızlığına kast edenlere her zaman en güzel cevabı vermiştir. Bunun en asil duruşunu 15 Temmuz 2016’da göstermiştir. 15 Temmuz ruhunun asla kaybolmaması için o geceyi diri tutmak en büyük gayemizdir. Bu amaçla her anımızda o ruhu diri tutmak zorundayız. Kredi Yurtlar Kurumu olarak öğrencilere barınma hizmetinin yanında sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler düzenliyoruz. Bu anlamda anma gecemize katılan tüm değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Program sonrasında öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz