Adıyaman İşitme Engelliler Basketbol Takımı Rakibine Fark Attı

  0
  32

  Türkiye İşitme Engelliler Deplasmanlı Basketbol Grup Maçları D Grubunda yer alan Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Basketbol Takımı, oynadığı maçta rakibi olan Van İşitme Engelliler Basketbol Spor’u 96’ya 30 farkla yendi.
  Adıyaman Cumhuriyet Kapalı Spor Salonunda oynanan maçta işitme engelli olan basketbolcular, kıyasıya bir biriyle yarışırken, maç oldukça çekişmeli geçti. Çekişmeli geçen maç, Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Basketbol Takımının rakibi Van İşitme Engelliler Basketbol Takımı 96 basket atarken, Van İşitme Engelliler Basketbol takımı ise 30 basket atarak maç sona erdi. Rakibini yenen Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Basketbol Takımı 2-5 Haziran tarihleri arasında Samsun’un Bafra İlçesinde yapılacak olan Türkiye İşitme Engelliler Basketbol Şampiyonasına katılacak.
  Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Basketbol Takımı İdarecisi Murat Sezgin; “Türk İşitme Engelliler Basketbol D Grubunda mücadele ediyoruz. Bu maçlarımız deplasmanlı olmak suretiyle bugün ki, oynadığımız Van maçını da kazandığımız takdirde gruptan birinci çıkarak 2-5 Haziran tarihleri arasında Samsun’un Bafra ilçesinde yapılacak olan İşitme Engelliler Türkiye Basketbol Şampiyonasına direk katılma hakkını elde edeceğiz. Geçen yıl, Kayseri’de yapılan şampiyonada Türkiye ikincisi olarak Adıyaman’ımızı ve Türkiye’mizin ismini Avrupa’da, İtalya’nın pesaro kentinde duyurmuştuk” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz