Adıyaman, Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ‘ne Kavuşuyor

  0
  139

  Adıyaman’ın en önemli beklentilerinden olan yıllardır mücadelesi sürdürülen Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünün yapımı ile ilgili olarak müjdeli haberler geliyor.

  Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünün yapımı ile ilgili çalışmalar hakkında müjdeli haberler aldıklarını söyledi.

  Yeni eğitim – öğretim yılının açılışı münasebetiyle Vali Demirtaş ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren Ali Deniz, uzun süredir ihtiyaç olduğunu her platformda ifade ettikleri Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü projesinin tamamlanmak üzere olduğu ve en yakın zamanda ihale sürecinin başlayacağı müjdesini aldıklarını dile getirdi.

  Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Türkiye’de sadece yedi ilde bulunan Hizmetiçi Eğitim Enstitülerinin sekizincisinin Adıyaman’a kazandırılıyor olması Adıyamanlılar için önemli bir hizmettir. Bu tesisin hizmete sunulmasıyla ilimiz ekonomik anlamda gelişimini sürdürecek,  Adıyaman’ın tanıtımına katkı sunmakla beraber turizme bir canlılık getirecek ve bu merkezde yapılacak eğitimler neticesinde kamu çalışanları yeni ve dinamik bir vizyona sahip olacaktır. 250 yatak kapasiteli bu tesis aynı zamanda bir öğretmenevini de bünyesinde barındıracak.  Adıyaman Karadağ Orman’ı mevkiinde Modern bir mimariyle inşa edilecek Hizmet İçi Eğitim Merkezinin bilgisayar seminer odaları, mobil seminer odaları, lokantası, kafeteryası ve diğer sosyal donatılarıyla ihtiyacı karşılayacak bir merkez olacaktır. Bu modern tesisin Adıyaman’a kazandırılmasında emeği geçen başta sayın vekillerimiz olmak üzere  Adıyaman’ın eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarına hassasiyetle  yaklaşan Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a  Memur Sen ve Eğitim Bir Sen ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Aynı hassasiyetle Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünün en kısa sürede  tamamlanacağına inanıyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz