Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP), üyelerini ziyaret ettiler

  0
  47

  28 Şubat post modern darbenin mağdurları olan Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP), üyelerini ziyaret eden AK Partili siyasiler, AGİP’in oluşumunun ilimiz açısından önemli bir oluşum olduğunu ifade ederek, bu oluşumun önemli işlere imza atacağına inandıklarını belirttiler.

   “AK Parti hükümetiyle birlikte bu zülüm halkalarının hepsi teker teker kırıldı”

  İmam Hatip Okullarına vurgu yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı H. Abdurrahman Dimez, “Bu ülkenin en önemli değerleri her dönem olduğu gibi bu dönemde İmam Hatip Okullarından yetişmiştir. Bu okullarda okuyan gençlerin belirli bir yerlerle gelmeleri bazı kişileri rahatsız ettiği için darbeciler İmam Hatip Okullarını kaparak, büyük bir haksızlığa imza attılar. 28 Şubat post modern darbesiyle birlikte bu ülkenin evlatları olan insanların adeta kaderleriyle oynadılar. AK Parti hükümetiyle birlikte bu zülüm halkalarının hepsi teker teker kırıldı. Halkımız artık bu ülkede darbelerin olmasını istemiyor. AK Parti hükümeti darbecilerin mağdur ettiği bütün insanlara el uzatarak, bu insanların mağduriyetini çözüme kavuşturdu. Bugünde halkımız sonuna kadar Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermekte. Bu tablo bizleri oldukça memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

  “Mağdurların haklarını yasal yollarla aramaları AK Parti hükümeti döneminde gerçekleşmişti”

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İmam Hatip Okullarının ülkemiz ve ilimiz açısından önemine parmak basarak, şöyle dedi;“İmam Hatip Okullarını okuyan gençlerimize baktığımız zaman bu gençler devletine bağlı birer bireylerdir. Bu gençlerin istikbal vaat etmeleri darbeci kesimi rahatsız ettiği için bu gençlerin eğitim hakları uzun bir süre elinden aldılar. Üniversite önlerinde haksız bir yere mağdur edilen başörtülü öğrencilerin yaşadıklarını bu ülke unutmadı, unutmayacakta. O dönemde adeta devlet insanları kutuplaştırarak, büyük bir kıyıma imza atıyordu. Darbeciler hak ve hukuk dinlemeyerek, kendi isteklerine göre insanların kaderleriyle oynuyorlardı. Bütün bu olaylara rağmen halk belirli süreden sonra AK Parti’yi rekor bir oyla iktidara taşıdı. Çünkü bu halk darbecilerden çok çekti. Ve yaşanan zulümlerden birilerinin hesap sorması gerektiğini düşünerek, AK Parti hükümetine sonuna kadar destek verdi. Bugün darbecilerin yargı önünde hesap vermeleri, mağdurların haklarını yasal yollarla aramaları AK Parti hükümeti döneminde gerçekleşmişti. Halkımızda darbecilerin yargı önünde hesap vermesini sağlayan Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti hükümetine her dönem olduğu gibi bu dönemde sonu kadar destek vermekte. Bugün bu tablonun oluşmasını sağlayan bir irade var. Bu irade halkın kendisidir. İlimizde ise İmam Hatip Lisesi mezunlarının farklı etkinliklere imza atarak, seslerini bütün dünyaya duyurmaları önemli bir projedir. Bu nedenle Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP), üyelerini canı gönülden tebrik ederek, “Yolunuz açık olsun” diyorum.”

  “Bu adımlar ülkemizin ilerlemesine katkı sağladı”

  Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Sözcüsü Av. İshak Yılmaz ise,  28 Şubat post modern darbenin mağdurları olarak Adıyaman’da bir oluşumla seslerini duyurduklarını belirterek, şunları kaydetti; “Ülkemiz darbelerden ve darbecilerden çok çekti. Bir daha bu tür olayların yaşanmaması için Adıyaman’dan sesimizi bütün dünyaya duyurmaya çalışarak bir etkinliğe imza attık. 28 Şubat post modern darbenin yoğun bir katılımla gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, darbenin bilinmeyen bütün yönlerini halkımızla paylaştı. Bizler AGİP olarak bu tür etkinlerin yanı sıra yılın belirli aylarında farklı etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri vesayet konusunda verdiği mücadelenin önemini çok iyi biliyoruz. Gerçekten de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan darbeciler konusunda çok önemli adımlar attı. Bu adımlar ülkemizin ilerlemesine katkı sağladı. Bu adımlarla birlikte 28 Şubat post modern darbesiyle birlikte darbecilerin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini düşünüyoruz.”

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz