Adıyaman-Bozova Arası Duble Yol Çalışmaları Devam Ediyor

  0
  135

  Vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla Adıyaman ile Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi arası başlatılan duble yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

  Yüklenici firmanın çalışmalarını sürdürdüğü 33 km’lik yolun 2016 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman-Bozova arasında yürütülen duble yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.
  Adıyaman ile Şanlıurfa’yı bağlayan önemli yollardan biri olan Adıyaman-Bozova duble yol çalışmaları kapsamında yol genişletme ve sanat yapıları çalışması devam ediyor. Yolda yaklaşık 1 Milyon metreküplük kazı dolgu çalışması yapılacak.

  Proje kapsamında, Adıyaman-Şanlıurfa güzergâhı üzerinde birçok köy ve mezra bağlantısının bulunması sebebiyle 13 adet kavşak yeri uygulanacağı bildirildi.

  Ayrıca, bölge trafiğinin akışını engellememek amacıyla güzergâhın her iki yönündeki ulaşımının sağlanması için 9×5 ebadında altgeçit yapılması planlanlanıyor.

  Çalışmaların sürdüğü yolda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “33 metre genişliğinde, üç gidiş ve üç geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacak yolun hizmete girmesiyle Şanlıurfa ile Adıyaman arasında önemli bir geçiş sağlanacaktır. Şu anda çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. Yolun takipçisiyiz. Umarım yolu en kısa sürede tamamlar ve vatandaşlarımızın hizmetine sunarız. Yolun tamamlanmasıyla zaman ve yakıt tasarrufu sağlanarak ilimizin ulaşım standardı daha yüksek bir seviyeye çıkarılacaktır. Buda ilimizin kalkınma hamlesine önemli katkılar sunacaktır”dedi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz