Adıyaman Belediyesinden Yetişkin ve Çocuklar İçin Tiyatro

  0
  128

  Adıyaman Belediyesi, yetişkin ve çocuklar için sahnelenen iki tiyatro oyununu Adıyamanlılarla buluşturuyor.

  Sosyal belediyecilik anlamında kültürel etkinliklere büyük önem veren Adıyaman Belediyesi, yetişkin ve çocuklar için sahnelenen iki tiyatro oyununu Adıyamanlılarla buluşturacak.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, Devlet Tiyatroları tarafından çocuklar için sahnelenen ‘Ayışığı Sirki’ ile yetişkinler için sahnelenen ‘Rumuz Goncagül’ adlı oyunlar Adıyamanlı tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

  Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenecek olan tiyatroların ilkinin Muzaffer H. Kırıkkalp’e ait olan müzikli çocuk oyunu ‘Ayışığı Sirki’ olduğunu dile getirerek, “Miniklerimiz için sahnelenecek olan bu oyunumuz 8 ve 9 Kasım tarihlerinde iki gün, 11.00 ila 14.00 saatlerinde dört seans şeklinde sahnelenecek. Yine yetişkinler için sahnelenecek olan ve Oktay Arayıcı’ya ait olan ‘Rumuz Goncagül’ adlı tiyatro oyunu da 15 ve 16 Kasım tarihlerinde yine iki gün tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Ücretsiz sahnelenecek olan bu oyunlarımıza tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz