Adıyaman Belediyesi ‘İlk Cuma Namazı’ İçin Seccade ve Maske Dağıttı

0
943

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 74 gün önce cemaatle namaz kılmaya kapatılan camiler, normalleşme süreci kapsamında bugün kapılarını yeniden açtı. Adıyaman Belediyesi de cami ve okul gibi belirlenen noktalarda buluşan cemaat için seccade ve maske dağıttı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinde cemaatle namaz kılmaya kapatılan camiler, normalleşme süreci kapsamında 74 gün sonra yeniden kapılarını cemaate açtı.

Adıyaman Valiliği tarafından belirlenen cami, okul bahçesi ve spor kompleksi gibi noktalarda kılınan Cuma Namazı öncesi hazırlıklarını tamamlayan Adıyaman Belediyesi, belirlenen noktalarda cemaat için seccade ve maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Alınan kararla maske takarak ve kendi seccadesini alarak kılınmasına müsaade edilen Cuma Namazı için belirlenen alanları dolduran vatandaşlar ise uzun süre sonra yeniden cemaatle namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı. Yanında seccadesi ve maskesi olmayanlara seccade ve maske dağıtan Adıyaman Belediyesine bu düşünceli davranışından dolayı teşekkür de eden vatandaşlar, bir daha böyle bir felaketi yaşamamak için dua etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz