Adıyaman Belediyesi Engellileri Unutmadı

  0
  141

  Adıyaman Belediyesi bünyesinde sosyal sorumluluk projelerini sürdüren TOGEM, Engelliler Haftası dolayısıyla Hacı Sakine Acar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören engelli çocuklara hediyeler dağıtıp, saç bakımı ve kesimi yapıldı.

  Açtığı kurslarla istihdama kapı aralayan, yaptığı yardımlarla takdir toplayan Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), Engelliler Haftasında da sosyal sorumluluk projelerine devam etti.

  Ağır zihinsel engelli 14-23 yaş aralığındaki çocukların eğitim gördüğü Hacı Sakine Acar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezini ziyaret eden Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri Abdurrahman Karayılan ile Abdurrahman Gürbüzcan, TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş ve TOGEM yetkilileri, engelli öğrencilere hediyeler dağıtıp, ihtiyaç duyan çocukların saç bakımı ve kesimi yapıldı.

  Ziyaretle ilgili bilgi veren TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, Engelliler Haftası dolayısıyla yaptıkları ziyarette çocuklara, TOGEM bünyesinde hizmet veren Tekstil Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan oyuncak ve atkı ile giysi hediye ettiklerini, ayrıca yine bünyelerinde hizmet veren Kuaförlük Kursu kursiyerleri ile gönüllü hocalar tarafından çocukların saç bakımı ve kesimini gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu anlamda kendilerine destek olan herkese teşekkür de eden Delibaş, “Çocuklarımızın saç tıraşını gerçekleştiren gönüllü hocalarımıza, kursiyerlerimize, TODEM çalışanlarımıza, Meclis Üyelerimize ve her çalışmamıza gönülden destek veren Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu beye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  Okul Müdürü Mustafa Çavuş ise yaptığı açıklamada, böyle bir organizasyonu gerçekleştiren Adıyaman Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek, “Okulumuzda 40’ı sürekli gelebilen toplam 70 kayıtlı öğrenci bulunmakta. Bunların içerisinde birden fazla engeli bulunan çocuklarımızda var. Oldukça hassas olan bu çocuklarımıza hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Bu anlamda desteklerini esirgemeyen Adıyaman Belediyesine gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından çocukların saç bakımı ve kesimi işi gerçekleştirildi ve sonrasında hediyeleri meclis üyeleri ve TOGEM yetkilileri tarafından dağıtıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz