Adıyaman Belediye Başkanı Kutlu’dan Turizm Haftası Mesajı

  0
  49

  Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 15–22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

  Mesajında, turizmin, şehirlerin ekonomik gelişiminin ana arterlerinden birisi olduğuna vurgu yapan Başkan Kutlu, şunları kaydetti:

  “Medeniyetlerin geçiş noktası olan, binlerce yıllık tarihsel, kültürel ve inanç turizmi zenginlikleri ile doğal güzelliklere sahip şehrimiz; konuksever insanlarıyla birlikte önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.

  Geçmişten günümüze ulaşan zenginlikleri ve güzellikleriyle bir açık hava müzesi olan turizm potansiyelimizi, en iyi şekilde değerlendirmeli, Türkiye ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti halkımız ile birlikte göstermeliyiz.

  İnsana ve çevreye duyarlı turizm politikalarının sürekli kılınması, kalkınma çabalarının; doğal, kültürel, tarihsel ve inanç zenginliklerimiz korunarak sürdürülmesi ve eksikliklerimizin giderilmesi için hep beraber adım atmalıyız. Atacağımız önemli adımlar şehrimizin ihtiyacı olan yerli ve yabancı turist ziyaretlerine daha kısa sürede ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

  Turizm potansiyeli açısından çeşitli zenginliklere sahip olan Adıyaman’ımızın özverili çalışmalarla hem Türkiye’de, hem de dünyada hak ettiği yere geleceğine inanıyorum. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ‘Turizm Haftası’nı kutluyorum.”

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz